Jedná se o modernizaci úseku, která měla být dokončena už loni, původní zhotovitel stavby se však dostal do zpoždění a ještě před koncem roku ze staveniště odešel.

Stavba byla z důvodu naléhavosti rozdělena a ŘSD přistoupilo ke zkrácenému výběrovému řízení na práce, které je třeba provést ještě letos. Bylo osloveno sedm firem, které již modernizovali dálnici v jiných úsecích. „S nabídkou 640 milionů korun zvítězila společnost Skanska,“ informoval mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Letos budou provedeny nezbytné opravy před modernizací, práce ve středním dělícím pásu mezi 91. a 98. kilometrem, mezi 98. a 105. kilometrem pak bude modernizován levý jízdní pás.

Další stavební práce pak budou soutěženy v rámci standardního výběrového řízení a uskuteční se za rok. Patří mezi ně dostavba nadjezdu na silnici třetí třídy mezi Bytrou a Humpolcem a zbytek stavebních prací. „Dle předpokladu budou hlavní stavební práce v tomto úseku dokončeny v říjnu 2020,“ dodal Studecký s tím, že dokončovací práce se protáhnou do první poloviny roku 2021.