V jihlavském nákupním centru Citypark je nutné stále nosit roušky a respirátory, na focení si je ale budoucí modelky mohly sundat. „Oči napoví, ale rouška někdy klame. Člověk dá někdy roušku dolů a očekávání je jiné. Rouška zkresluje, proto jí dívky sundavají už v závěru rozhovoru, kdy jsou za plexisklem a pak se fotí bez ní,“ vysvětlil ředitel projektu.

S účastí byl spokojený, přišlo o něco více lidí než před rokem. „Těší nás neustálý zájem mladých dívek a mužů o modeling. Lidé se naučili žít s covidovými opatřeními, až tak se nebojí a přijdou,“ uvažoval nahlas Zalabák. Akce se samozřejmě neobešla bez všudypřítomné dezinfekce, nechybělo ani měření teploty.

O svou budoucnost ve světě modelingu se mohli ucházet i mladí muži, dívky ale byly v jednoznačné přesile. Některé přišly s rodiči, jiné s kamarádkami, další se soutěže zúčastnili samostatně. Jednou z nich byla Veronika Kulatá z Mladé Vožice v jižních Čechách. „Je to mým snem, chtěla bych dělat modelku kvůli oblečení. Obdivuji módní návrháře a zajímá mě svět módy,“ řekla Deníku. Jihlavský casting byl její druhou zkušeností tohoto druhu. První absolvovala loni ve škole, ten ale kvůli koronaviru neměl pokračování.