„Lukášovy zápasy na olympiádě si určitě nenecháme ujít. Pokud přiveze medaili, čeká ho v Jezdovicích podobné uvítání, jako když loni na mistrovství světa získal bronz," přiblížil Vojtěch Jirsa z jezdovického okrašlovacího spolku, který pro úspěšného judistu nedávno vyrobil speciální dřevěnou motorku. Na ní teď sedí drátěná figurína s Krpálkovým kimonem.

„Lukáš a jeho dědeček se stejně jako před loňským mistrovstvím vsadili o to, jak bude Lukáš úspěšný. Ať už letošní sázka dopadne jakkoli, máme se opět na co těšit, zase si na sebe vymysleli nějakou recesistickou akci," prozradil Jirsa.

V rámci vyhrané sázky svému dědovi loni sportovec vyholil na hlavu číslo 3 a součástí sázky bylo také oběhnutí celé vesnice.

Další dva týdny se na Jihlavsku ponesou ve znamení letních olympijských her. Jedná se už o třetí velkou sportovní událost tohoto roku. Fandit se českým medailovým nadějím bude jak doma, tak v hospodách. Majitelé restaurací ale nečekají takový zájem jako v případě fotbalového a hokejového šampionátu.

Menší zájem

„Zatím nemáme žádné rezervace, lidé zřejmě ještě neznají podrobný program olympiády. Přenosy z Londýna vysílat budeme, dnes určitě pustíme slavnostní zahájení, ale neočekáváme tak velký nápor hostů, jaký bývá při hokejových nebo fotbalových mistrovstvích. Žádné speciální akce nebo soutěže k olympiádě nepřipravuje," řekl číšník Jiří Zeman z jihlavské restaurace. I on bude dění v Londýně sledovat. „Mě zajímá tenis a atletika. Ale třeba plavání mě vůbec nebaví. Jsem zvědavý na Jihlaváka Lukáše Krpálka," dodal Zeman.

Na olympiádu můžete koukat i v třešťském sportbaru. „Budeme vysílat všechny sporty. Podle zkušenosti z minulých her bývá pro diváky nejatraktivnější fotbal, atletika, tenis, případně další sporty s českou účastí – například střelba," uvedl Roman Caha.