Tak se totiž jmenuje projekt, který se před rokem zrodil v hlavě novinářky Olgy Štrejbarové z jihlavského Českého rozhlasu. „Sociální pracovníci se seniory právě sepisují, co by si letos přáli. Celkem se zapojilo zhruba 250 domovů z celé republiky, na Vysočině jich je sedmnáct,“ přiblížila Štrejbarová.

Podle ní si staří lidé často přejí podívat se do rodného města, na oblíbené místo nebo se setkat se známou osobností. „Jiřinka z Onšova by se chtěla potkat s Karlem Gottem, dokonce je připravená i na to, že mu upeče buchtu,“ popsala Štrejbarová.

Vloni se například splnilo přání seniorovi, který chtěl po čtyřiceti letech navštívit zoo. Ludmila z Polné se zase projela na harleyi. „Zážitky jsou asi nejcennější, lidé v domovech z nich žijí ještě dlouhou dobu poté a rádi na ně vzpomínají. I tak se ale najdou tací, kteří si přejí docela obyčejné věci jako župan nebo papuče,“ dodala Štrejbarová.

Mezi 6. a 13. listopadem Český rozhlas spustí webové stránky, kde bude možné si přání seniorů rezervovat. Lze si vybrat podle domova v okolí, ceny dárku nebo podle toho, jestli lidé chtějí vánoční překvapení balit či přinést nezapomenutelný zážitek.