Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava má i letošní vizuál pro svůj čtyřiadvacátý ročník od výtvarníka a knižního grafika Juraje Horvátha. „Letošní vizuál pro nás byla výzva. Snažíme se reflektovat svět kolem nás,“ řekl ředitel festivalu Marek Hovorka, který plakát představil ve středu dopoledne v jihlavském Kině Dukla.

Pořadatelé neví, jaká bude situace ohledně koronaviru na konci října, snaží se ale být připraveni. „Máme čtyři varianty, se kterými pracujeme od té, kdy festival funguje na první pohled jako loni až po takovou, kdy by pár dnů před začátkem došlo k uzavření kulturních akcí a festival by byl jen on-line,“ prozradil ředitel.

Letošní festival proběhne od sedmadvacátého října do prvního listopadu, už nyní je však prodáno tisíc dvě stě akreditací. Návštěvníci při jejich koupi zároveň podpořili jihlavskou nemocnici, neúplné rodiny ve finanční tísni nebo vědecký výzkum na ČVUT. Loni přišlo pět a půl tisíce akreditovaných návštěvníků a hostů, celkový počet diváků byl dvaačtyřicet tisíc.