Lukáš Vosyka, syn Bohumila, pracuje u jihlavského dopravního podniku už tři roky. Předtím jezdil s kamionem. „Jezdím rád, ale dálkové cesty do zahraničí mi braly čas s rodinou, tak jsem se rozhodl jít k dopravnímu podniku. Jsem rád, že se to pro tátu připravilo, určitě bude mít radost,“ uvedl Lukáš Vosyka, který společně s ředitelem dopravního podniku Radimem Rovnerem čekal na zastávce, až jeho otec se svou poslední linkou zastaví na zastávce na dolním Masarykově náměstí.

Po tom, co Bohumil Vosyka předal poslední směnu svému synovi, obdržel od ředitele dopravního podniku vzpomínkovou plaketu a záslužný odznak. „Před těmi lety to bylo úplně jiné. Bylo méně aut, méně lidí, provoz byl lepší. Mezi vozy je také veliký rozdíl, současné jsou udělané velice dobře, jsou pohodlné pro řidiče, který má přehled o cestujících na kamerách a jezdí se bez problémů,“ říká Vosyka starší.

Bohumil Vosyka za celých 34 let u podniku nezpůsobil jediný karambol, přestože ujel průměrně 50 tisíc kilometrů za rok – jak v trolejbuse, tak v autobuse. V životě měl pouze dvě zaměstnání. Než přišel k dopravnímu podniku, tak sloužil v armádě jako voják z povolání. Na zaslouženém odpočinku bude pečovat o svoji maminku a starat se o rodinný dům.

SÁRA JESCHKEOVÁ