„V rámci kampaně s názvem Děkuji, maminko jsme se rozhodli, že bychom rádi věnovali maminkám, které porodí potomka v den, kdy bude Martina v Soči závodit, balíček od společnosti Procter&Gamble. Novoměstskou nemocnici, respektive porodnici, jsme si vybrali proto, že se v ní narodila Martina Sáblíková," informovala Michaela Bartošová, manažerka společnosti FleishmanHillard, která zabezpečuje PR komunikaci společnosti Procter&Gamble.

Když Martina Sáblíková v neděli 9. února získala olympijské stříbro v závodě na tři tisíce metrů, v novoměstské porodnici na svět nepřišlo žádné miminko, takže plenky stále ještě čekají na své nové majitele.

Zbývá už jen středa

Závod na patnáct set metrů rychlobruslařka Sáblíková v sobotu 15. února vynechala, takže v současné době jí už zbývá odjet jenom středeční pětitisícovku. A co se plenek týče, je jedno, zda olympionička skutečně skončí „na bedně", anebo ne. Tímto aspektem předání dárků maminkám novorozenců ovlivněno nebude.

„Hromadu balíků plenek už máme u nás, ale nedovedu odhadnout, kolik jich přesně je ani na jak dlouho by děťátku vydržely. Uvidíme, kolik se ve středu narodí miminek, protože dárek by se mezi ně pak rozdělil. Pokud se ale ani ve středu rodit nebude, plenky budou rozdány maminkám v porodnici," nechal se slyšet mluvčí Nemocnice v Novém Městě na Moravě Roman Kratochvíl.

Firma Procter&Gamble je hlavním partnerem Mezinárodního olympijského výboru a pro olympijské hry v Soči připravila kampaň, která podporuje maminky olympioniků.

Za Českou republiku se to týká Martiny Sáblíkové, potažmo její maminky Evy. Martinina maminka rovněž prostřednictvím společnosti Procter&Gamble do Soči v sobotu odletěla.