Síla výsledkovou listinou stoupal během průběžného hodnocení stále vzhůru a po závěrečné disciplíně, jíž byl tradičně spingboard, neskrýval spokojenost. Z konečného druhého místa. „Chtěl jsem na stupně vítězů, Jihlava a publikum tady v Jihlavě si to zaslouží. Jsem moc rád, že to takhle dopadlo," říkal po závěrečné disciplíně.

Na vyrovnaného Rakušana Armina Kuglera o pouhé dva body nestačil, avšak útok silných Švýcarů v čele s úchvatným Christophem Geisslerem na springboardu odvrátil.

Po třech letech se stal jihlavský závod Eurojacku propracovanou profesionální akcí. Přesně takové komentáře padaly na víkendové dřevorubecké závody v Jihlavě, které do areálu letního kina v lesoparku Heulos přilákaly špičkové borce z řady míst Evropy i tisícovky diváků.

Jihlavští pořadatelé se už zkrátka naučili Eurojack „dělat". Ubylo nervozity i neřešitelných situací. „Po organizační stránce už všechno funguje bezproblémově. Každý ví, co má dělat, po třech letech tvoříme sehraný tým," pochvalovala si ředitelka jihlavského Eurojacku Jacqueline Sílová.

To potvrzovali i návštěvníci. „Celý program vypadá tady z tribuny opravdu dobře. Jsme tady potřetí a každým rokem je to o trochu lepší," potvrzovali slova ředitelky dva muži středního věku v hledišti.

„Návštěvníci jsou zasvěcenější. Kdo tady byl a přišel i letos, tak už má z výkonů v jednotlivých disciplínách daleko lepší dojem a dokáže sám rozlišit lepší a horší výkon," oplatila kompliment Sílová.

Zmíněnými partnery jsou společnost Timber ZZ 7, Správa městských lesů Jihlava a jihlavský magistrát.

Za jihlavský magistrát stál u zrodu konání dřevorubeckých závodů v Jihlavě Vladimír Másilko z odboru životního prostředí. I on si všiml, že letošní přípravy provázelo zase o něco méně nervozity než před rokem, nebo dokonce při premiéře v roce 2012.

A stejně vnímá posun i David Síla, který se vedle samotného závodění významně podílí na přípravě závodů a současně se stará o propagaci dřevorubeckého sportovního soupeření v Česku. „V Jihlavě si lidi oblíbili hlavně házení sekyrkou, ale na návštěvnících je patrné, že mají rádi i další disciplíny," přemítal Síla.

Eurojack v Jihlavě - finálové pořadí: 1. Armin Kugler (Rak.) 97 bodů, 2. David Síla (ČR) 95, 3. Pirmin Gnädinger (Švýc.) 84, 4. Christophe Geissler (Švýc.) 76, 5. Markus Vögele (Něm.) 72, 6. Cyrill Pabst (Švýc.) 67, 7. Johannes E. Eriksson (Švé.) 67.