Příběh bývalého starosty Lipnice sledoval Havlíčkobrodský deník poměrně dlouho od počátku celé kauzy až po exstarostovo odsouzení. Ladislav Horký se nyní nachází ve vězení v Malých Svatoňovicích, kde vydává vlastní zpravodaj pod názvem Listy Jindřicha z Lipé. „Na Lipnici jsem v žádném případě nezanevřel, je to moje životní pouto,“ napsal nedávno Havlíčkobrodskému deníku s tím, že se prý stal obětí jednání současného starosty a jeho zástupce. „Mojí snahou je pokusit se očistit svoje jméno znovuobnovením procesu. Lidé, kteří touto dobou sedí na obci, nevědí nic o pojmu komunální politika. Nebyl jsem odsouzen spravedlivě, spíš účelově. Nedám si vzít roky života a sledovat v chládku s rukama v kapsách, co se s Lipnicí děje,“ vzkázal exstarosta Horký Deníku na vysvětlenou, proč se rozhodl vstoupit do komunální politiky v tak neobvyklé situaci.

Podle tajemníka radnice v Havlíčkově Brodě Václava Stejskala se Horký stát starostou znova už nemůže, protože má zákaz činnosti ve veřejných funkcích. Ovšem může se stát zastupitelem, pokud vyjde z vězení nejpozději v první den voleb. Ladislav Horký dostal u soudu čtyři roky, odseděl si dva, podle jeho advokáta Richarda Malečka požádal Horký o podmínečné propuštění. O jeho žádosti rozhodne soud příští týden. Jestli exstarosta Horký propuštěn na svobodu minimálně v sobotu 5. října, jeho možnost kandidovat padá.

Podle místostarosty Lipnice kastelána Marka Hanzlíka ale není zcela nemožné, že by exstarosta Lipnice Ladislav Horký hlasy některých občanů získal. „Pan Horký je velmi šikovný člověk, který dovede s lidmi manipulovat. Někteří Lipničáci by mu asi hlas dali, ale nebylo by jich moc. Já osobně si neumím představit, že bych seděl v zastupitelstvu spolu s panem Horkých,“ konstatoval Hanzlík.