Hosty na koncertu bude brněnská kapela Insania a ze Žďáru nad Sázavou přijede skupina D.O.P. V životě jedince 25 let je asi krátké údobí, ve svazku manželském už je to o soužití a překonávání různých překážek.

Udržet kapelu 25 roků je obdivuhodné.

Ani se nechce věřit, že kapela vznikla v roce 1988 a své první album Destructive Tour vydala v roce 1991 u firmy Monitor.
Opravdu čas se zastavit nedá. Našrot: Petr „Hraboš" Hrabalik – zpěv a kytara, Jiří „Martha" Dvořák – baskytara a zpěv, Josef „Jouza" Bárta – bicí a Tomáš „Ceemek" Hájek – sólová kytara.

Pár otázek nám zodpověděl Petr „Hraboš" Hrabalík, který je také autorem několika knih.

V čem bude výjimečný koncert v klubu OKO v pátek 8. února?
„Protože je výročním koncertem a Našrot na něm oslaví 25 let svojí podivné existence. Výjimečný bude i tím, že kromě stabilního repertoáru na něm zahrajemei písně z našich nejstarších nahrávek – z dema „Totálně našrot" (1989) a z prvního LP „Destructive Tour" (1991). Takže doufáme, že se kromě mladších příznivců sejdou i pamětníci těch raných okamžiků Našrotu."

Napadlo tě někdy, že vydržíte hrát 25 let?
„Vůbec ne. Když jsme soubor na začátku roku 1988 zakládali, věděli jsme, že životnost všech těch undergroundů a alternativních bigbítů je tak dva až tři roky. Víc jsme tomu nedávali, tehdy to tak prostě chodilo. A když jsme v roce 1998 slavili 10 let kapely, říkali jsme si, že to je vlastně hrozné, když takoí dědci ještě můžou dělat tuhle energetickou muziku. No, vidíš, bum! A je tu najednou výročí 25 let. Ale žádné strachy, tak dlouho jako Olympic tady smrdět nebudeme.

Pamatuji na úžasný projekt – dokument České televize „Bigbít", na kterém jsi pracoval. Čím se zabýváš?
„Volně spolupracuji s Českou televizí na seriálu o historii undergroundu, který má pracovní název"Fenomén underground". Bude to opět několik dílů, a záštitu nad ním má legendární František Stárek neboli Čuňas."

Chcete-li se podrobně seznámit s kapelou Našrot, doporučuji knihu Totálně Našrot. Obsahuje CD Unplugged a DVD Live In Prague. Kniha byla vydána v roce 2011 a autorem je Radek Diestler. Určitě bude k dostání na koncertě.

Jaroslav Benák