Silné bouřky udeřily večer ze středy na čtvrtek také na Vysočině. „Hasiči na Vysočině zasahovali od osmé hodiny večerní do páté hodiny ranní u osmi desítek událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji se jednalo o odstranění větví a stromů popadaných na komunikaci, které bránily plynulému provozu,“ informovala mluvčí hasičů Nikola Pátková.

Nejhorší byla situace na Jihlavsku a Žďársku. „V patnácti případech hasiči vyjížděli k odčerpání vody, která natekla do rodinných domů nebo zaplavila silnice. Čerpání vody jsme nejčastěji prováděli na Žďársku,“ pokračovala Pátková.

Z bezpečnostních důvodu hasiči evakuovali dva dětské tábory. „Jednalo se o tábor u obce Vápovice na Jihlavsku, kde vlivem počasí došlo ke zboření stanů. Druhý tábor v obci Zahradiště na Žďársku, kde hrozilo přetečení rybníka,“ komentovala mluvčí hasičů. Z obou táborů hasiči evakuovali do bezpečí celkem devadesát lidí, pětapadesát ve Vápovicích, pětatřicet v Zahradišti.

Silné bouřky zaměstnaly i energetiky. Ve čtvrtek ráno evidovali na Vysočině čtyři poruchy na vedení vysokého napětí. „Na Jihlavsku, Třebíčsku a Žďársku bylo ráno zhruba 400 odběratelů bez dodávek elektrické energie," popsal mluvčí společnosti EG.D Lubomír Budný s tím, že na opravách intenzivně pracují.

Čtvrtek má být podle předpovědí meteorologů klidnější. „Místy se sice vytvoří přeháňky nebo bouřky, ty už nebudou tak silné a působící škody, jako byly bouřky, které se vyskytly ve středu odpoledne, večer a v noci na čtvrtek,“ uvedli meteorologové.