Počasí zkomplikovalo dopravu například na Jihlavsku. „Zhruba kilometr za Stonařovem směrem na Brtnici je po bouřce na vozovce naplavené bahno a kameny. Místo je s opatrností průjezdné,“ informovala ve čtvrtek v podvečer policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na dalších místech Vysočiny zase hasiči vyjížděli k popadaným stromům či čerpání vody ze sklepů. Napilno měli zejména na Pelhřimovsku, později pak i na Havlíčkobrodsku. „Vše se bude postupně likvidovat,“ sdělila Čírtková a dodala, že se bouřka na Vysočině obešla bez zranění.

Ilustrační foto.
Radní v Jihlavě schválili Manuál dobrých restauračních zahrádek

Na Havlíčkobrodsku padaly kroupy, například v Chotěboři. „Koubek vypadal, jako kdyby sněžilo. Spadla tam i stará bříza, a to si nemyslím, že by byl vítr tak silný,“ posteskla si jedna z místních.

Na pár místech dokonce nešla elektřina. „Na Vysočině to je patnáct poruch na vedení vysokého napětí. Konkrétně se jedná o Havlíčkobrodsko směrem na Žďár nad Sázavou,“ přiblížila mluvčí skupiny ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Intenzivnímu dešti neunikl ani pelhřimovský viadukt. Opět tady stála voda a semafory, které mají řidičům ve vjezdů do ní zabránit, podle očitých svědků už tradičně nefungovaly.