V minulých dnech Krajská knihovna nainstalovala již druhý box na vrácení knih v prostoru před budovou vlakového nádraží. „Místo bylo vybráno podle ankety mezi čtenáři. Bibliobox před knihovnou vybíráme minimálně dvakrát denně, někdy se nám zaplňuje až moc rychle," upřesnila Lacinová.

Stává se, že čtenáři přijdou, knihovníci jim oznámí, že mají ještě dvě knihy doma a oni hlásí, že ne, přece právě knihy hodili do biblioboxu. „To nám trochu ztěžuje práci, když už jdou přímo do knihovny, je jednodušší a rychlejší přinést knihy až k pultu," podotkla Lacinová.

Občas se stane, že nějaký zapomnětlivý čtenář vrátí do biblioboxu i CD nebo DVD, ale ten je při příští návštěvě upozorněn, že tyto dokumenty musí vracet u pultu. „Je totiž velké riziko poškození a náklady by pak musel nést čtenář," zdůraznila Lacinová. Bohužel se občas stane, že někdo vloží do boxu knihy vlastní, protože je mu líto je vyhodit. „Apelujeme na takové občany, aby nejdříve přinesli seznam nabízených knih, ze kterých si pak knihovna vybere pouze ty, které ve svém fondu nemá," vzkázala čtenářům Lacinová s tím, že knihovna není nafukovací . „V případě, že zastupitelstvo Kraje Vysočina na jednání dne 9. 9. 2014 rozhodlo o zrušení záměru vybudování sídla Krajské knihovny Vysočiny jako novostavby v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod, ještě dlouho budeme řešit dilema, kam s ní, neboli kam s knihou," posteskla si Lacinová.