Protože žena stále trpí v důsledku násilného činu psychickými obtížemi, vyhodnocují kriminalisté, zda nejde o těžkou újmu na zdraví. Potom by pachatel mohl být odsouzen až na dvanáct let. Včera o tom informovala jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. „Případ se odehrál ve čtvrtek 29. září 2011. Obětí pachatele se stala mladá šestatřicetiletá žena. Po desáté hodině dopoledne šla poškozená k zastávce městské hromadné dopravy,“ připomněla případ Kroutilová.

Cestou ale na ženu zaútočil pachatel maskovaný kuklou. Napadená v naději, že ji útočník nechá na pokoji, odhodila kabelku na silnici. Násilník tomu ale nevěnoval pozornost a ženu zatáhl do křoví. Tam ji povalil na zem a přes její aktivní odpor ji začal svlékat a osahávat. „Po několika minutách svého jednání zanechal, vzal na silnici odhozenou kabelku a z místa utekl,“ uvedla dále mluvčí.

Žena měla v kabelce platební karty, peníze a další věci v hodnotě přes šest tisíc korun. Napadená byla po přepadení převezena na ošetření do jihlavské nemocnice.

Zachycené biologické stopy potvrdily kriminalistům podezření, že se zločinu dopustil jeden z pachatelů, kteří byli v té době prověřováni v Jihomoravském kraji v souvislosti s objasněním série krádeží.

Muž z Brna byl obviněn 
ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, znásilnění 
a padělání platebního prostředku. Už v minulosti byl pravomocně odsouzen pro majetkovou trestnou činnost. Z výkonu trestu byl propuštěn loni v květnu.

Případ převzali ke společnému řízení kriminalisté z Jihomoravského kraje, kteří vedou vyšetřování trestné činnosti obviněného muže 
a jeho komplice. Ti se dopouštěli trestné činnost na jižní Moravě, na Vysočině 
i ve Zlínském a Jihočeském kraji. Pachatelé se zaměřovali zejména na vloupání 
do čerpacích stanic.

Z čerpacích stanic kradli cigarety a alkohol ve velkém. Nepohrdli ani autodoplňky. 
Z jedné provozovny odvezli zásoby brzdové kapaliny, utěrek proti mlžení skel, autožárovek nebo osvěžovačů vzduchu.

V Třebíči se vloupali do prodejny sportovních potřeb, odkud odcizili přes 120 párů značkové obuvi, tenisové 
a badmintonové rakety, termoprádlo, peněženky a cyklistické doplňky v hodnotě více než půl milionu korun.

Škodu přes 350 tisíc korun způsobili i na jižní Moravě – drogerii v Hodoníně, která přišla o značné množství holicích strojků, krémů, rtěnek, řasenek a kosmetických doplňků.

Oba zadržení muži byli obviněni z krádeže a poškození cizí věci.