„Chceme připomenout jeho velký herecký kumšt, proto uvedeme jeden z jeho filmů. Tímto vyzýváme všechny Pelhřimáky, aby sami určili, jaký to bude,“ popsal ředitel Kulturního zařízení města Pelhřimova Martin Ecler. Hlasovat je možné prostřednictvím kupónu na webových stránkách Pelhřimova www.mupe.cz, který mohou lidé donést do turistického informačního centru na Masarykově náměstí. Dále je možné až do konce března hlasovat také prostřednictvím emailu na adrese kino@kzpe.cz.

Zdroj: Youtube

Velkou vzpomínkovou akci chystají na to samé datum také v Betlémské kapli v Praze. V současné době Ecler řeší, jakým způsobem se obě akce propojí. „Řešíme technické věci, nabízí se možnost propojení online části programu z Prahy,“ dodal ředitel.

Do boxu o herci:
Lubomír Lipský se narodil v Pelhřimově 19. dubna 1923. Lipští měli v centru Pelhřimova cukrárnu s kavárnou, ale otec Lubomíra Vilém Lipský vedl rovněž místní ochotnický soubor Rieger. V něm začínali s uměním i oba Lubomírovi bratři, později významný režisér Oldřich i nejmladší Dalibor. Spolužákem Lubomíra Lipského ve škole byl přesně o dva měsíce mladší Jiří Lír, další významný pelhřimovský rodák, který uspěl jako herec. Lubomír Lipský zemřel ve dvaadevadesáti letech 2. října 2015. Na jeho počest v březnu 2016 přejmenovali pelhřimovské městské divadlo na Divadlo Lubomíra Lipského.