Proběhne zde přednáška brněnského cestovatele Michaela Pokorného, která bude doplněná o promítání fotografií přímo z cest po této alpské zemi.
„Místa na přednášku je možné si rezervovat v našem infocentru," informovala vedoucí kulturního zařízení v Počátkách Ludmila Marková.

„Celá akce je organizována švýcarskou ambasádou. Město Počátky má navíc jako partnerské město švýcarský Konolfingen, se kterým letos slavíme výročí 20 let od uzavření partnerství. Našim občanům je Švýcarsko blízké, jelikož díky partnerství s tímto městem měli možnost do země vycestovat" pochvalovala si vedoucí počáteckého infocentra.

Dnes začíná ve sklepní galerii multikulturního zařízení také výstava s názvem Dojmy ze Švýcarska.

Hned po přednášce proběhne vernisáž s autory výstavy Michaelem Pokorným, Marií Klementovou a Michalem Buličkou. „Na výstavě by mělo být k vidění asi čtyřicet fotografií," sdělila Marková.

Pro zájemce bude také připraven vědomostní soutěžní kvíz o Švýcarsku. „V kvízu bude takový souhrn informací z přednášky a základní věci, které by měl o zemi vědět každý. Je určen pro všechny, budeme ho dávat i žákům druhého stupně základní školy. Dostali jsme také spoustu krásných propagačních materiálů, letáčků a map, které pomohou šířit informace o Švýcarsku," dodala Marková.

Výstavu můžete navštívit až do konce března. Je přístupná dle otevírací doby počáteckého infocentra.

Michaela Blehová