Kapela Karamel vznikla na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a během poměrně krátkého času se stala kapelou profesionální.

Díky vystoupení v tehdy oblíbené televizní Hitšarádě Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře přivedla na svět i svůj první hit Přízrak 7. B, na který si pamětníci střední generace jistě dobře vzpomínají.

V roce 1986 pak přišlo na řadu první album se spoustou nadějných písniček na pomezí rocku a popu.

Album zaznamenalo velký úspěch, což se odrazilo na návštěvnosti koncertů, které byly většinou do posledního místa vyprodány.

Hudebními vzory byli v těchto letech pro Karamel například Led Zeppelin, Santana nebo Deep Purple. Během let se sice muzikantské obsazení různě měnilo, ale na popularitě to kapele nijak neubralo.

Přijede i Brichta

Od roku 2012 hraje Karamel v nové sestavě, ve které se představí i v Pelhřimově.

Návštěvníci Sklepa se kromě Karamelu mohou těšit ještě na rockera Aleše Brichtu, který sice zpočátku vystřídal několik skupin, ale zapsal se hlavně do historie kapely Arakain.

Kromě práce s Arakainem ho mohli jeho fanoušci vidět i na divadelních prknech jako Piláta ve známém muzikálu Jesus Christ Superstar a dobře se uplatnil také na postu producenta.

Postupem času se začal orientovat spíše na sólovou dráhu a v roce 2002, po dvaceti letech, definitivně ukončil spolupráci s Arakainem.

Brichta se však nepohybuje jen na poli hudebním, ale působí i jako vydavatel či autor sci-fi literatury a k jeho aktivitám neodmyslitelně patří i fotbal.

Nesmrtelný rock

„Rád dělám, co mě baví, a vzhledem k tomu, že to dělám již přes třicet let, těší mě, že to lidi stále ještě zajímá. Módní vlivy stále působí a budou působit vždycky, ale je zde riziko, že za tři roky nebude současný módní styl zajímat vůbec nikoho. A to se o rockové muzice říci nedá, protože ta je podle mne nesmrtelná," řekl Aleš Brichta pro Deník po svém úspěšném koncertu v klubu Retro Music Hall.