Po deseti letech se tedy organizátoři z občanského sdružení Čtveráci v Mladých Bříštích, kteří festival pořádají, rozhodli dramaturgii celého festivalu změnit a pojmout ho jinak, než doposud. „Vedlo nás k tomu to, že na jazz lidé přestali chodit a při výročním desátém ročníku bylo na scéně víc muzikantů než návštěvníků,“ popsal nedávnou zkušenost Jan Koudelka ze sdružení Čtveráci.

Dodal také, že by byla velká škoda, kdyby farní dvůr přišel o festival. Proto se pro letošní ročník rozhodli změnit hudební žánr této akce. „Tedy alespoň z části. Letošní novinkou bude folkové duo Ty a My. Jinak vystoupí osvědčená sestava saxofonový kvintet doplněný o zpěv Swinging Chipses a dixielendová parta AuroraJasBand doplněná o nestora české jazzové scény Boba Zajíčka,“ nalákal návštěvníci Jan Koudelka.

V budoucnu se návštěvníci mladobříšťského festivalu mohou těšit na rozšířený program. „Do budoucna by jsme chtěli do dramaturgie zařadit i divadelní představení, jak pro děti tak i pro dospělé a kapely z různých žánrů. Cílíme tak na větší rozmanitost publika,“ prozradil další plány organizátorů Koudelka.

Název festivalu Něco ve dvoře je poměrně netradiční. „Název vznikl tak, že jsme pořádně nevěděli, jak festival po novu pojmout a jakým směrem jít dál, tedy jestli vůbec festival pořádat. Na četné dotazy kolegů muzikantů, zdali něco letos bude jsem odpovídal „Neboj, něco bude!“ a tak vznikl název Něco ve dvoře.