PELHŘIMOVSKO

Zabijačka v Želivě
Kdy: sobota 27. ledna od 11.00
Kde: Želiv, klášterní restaurace
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Klášterní resort Želiv připravil pro návštěvníky zabijačku. Zájemci se mohou těšit na venkovní prodej zabijačkových specialit, na ochutnávku klášterního likéru a od půl jedné v sobotu také na živou hudbu s harmonikou. Zájemci si prohlédnou hospodářskou budovu Špejchar s výkladem o historii klášterního hospodaření. Žehnat se bude i pivu Hieronimus. Doprovodný program pro děti i dospělé. V klášterní restauraci zabijačkové menu po celý víkend. 

Muzikantský ples
Kdy: sobota 27. ledna od 19.00
Kde: Žirovnice, sokolovna
Za kolik: vstupné 350 korun
Proč přijít: V Žirovnici se v sobotu od sedmi večer koná muzikantský ples ZUŠ Žirovnice. Hostem večera bude Prague Queen, hrát a zpívat budou Chilli Band, Arietta a Salonní orchestr ZUŠ Žirovnice. Zájemce čeká půlnoční slosování dárkových cen.

Bohaté akce v Želivě:

Zdroj: Resort Klášter Želiv

JIHLAVSKO

Holubářská Vysočina
Kdy: sobota 27. ledna od 14.00 do 18.00, neděle 28. ledna od 8.00 do 13.00
Kde: Velký Beranov, kulturní dům
Proč přijít: Ve Velkém Beranově se uskuteční akce Holubářská Vysočina. Akce je především pro chovatele a příznivci chovatelství, jde o tradiční holubářský svátek na Vysočině. Bude soutěž o putovní pohár a nejlépe oceněné voliéry užitkových holubů, okrasných holubů a poprvé také na nejlepší voliéru volatých holubů. Součástí bude bohatá tombola a v neděli bude od devíti hrát Kostelecký country Sešlák a od jedenácti se budou předávat poháry a čestné ceny.

Jak se dělá ZOO
Kdy: sobota 27. ledna od 18.00
Kde: Telč, Panský dvůr
Za kolik: vstupné 230 korun
Proč přijít: Autorské čtení Petra Fejka se koná v telčském Panském dvoře v sobotu od šesti hodin. Pořad je dvouhodinovou talkshow plnou výjimečných zkušeností a příběhů se zajímavými zvířaty a lidmi, doplněná o projekci unikátních fotografií a zakončená autogramiádou a prodejem knih s osobním věnováním. Petr Fejk je bývalý ředitel pražské zoo a jeden z nejznámějších manažerů u nás.

Zdroj: Youtube

Masopust ve Zbilidech
Kdy: sobota 27. ledna od 11.00
Kde: Zbilidy, kulturní dům
Proč přijít: Tradiční masopustní průvod obcí Zbilidy vyjde v jedenáct hodin dopoledne od místního kulturního domu v doprovodu kapely. Masky mají sraz na tom samém místě o hodinu dříve. Po průvodu zajištěné občerstvení na sále v kulturním domě.

Květinový a hasičský ples
Kdy: pátek 26. ledna a sobota 27. ledna od 20.00
Kde: Třešť, kulturní dům; místní část Čenkov, místní hostinec
Za kolik: Třešť na místě 300 korun, Čenkov na místě 100 korun
Proč přijít: V pátek mohou lidé přijít tančit na Květinový ples do třešťského kulturního domu, ples pořádá město a místní základní umělecká škola. Hrát bude kapela THM a vystoupí žáci tanečního a hudebního oboru ZUŠ Třešť. Během večera zazní největší muzikálové hity Michala Davida v podání hlavních protagonistů: Genny Ciatti, Petry Peterové a Bořka Slezáčka. Součástí je bohatá tombola, občerstvení a míchané nápoje. O den později mohou plesuchtiví návštěvníci dorazit na dvanáctý hasičský ples do Čenkova, kde bude k tanci a poslechu hrát kapela Preston. Součástí bude i velké plesové štěstí.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Dětské Šibřinky
Kdy: pátek 26. ledna od 16.00 do 18.00
Kde: Jihlava, DIOD
Za kolik: vstupné 100 korun
Proč přijít: TJ Sokol Jihlava pořádá dětské šibřinky, půjde o cirkus s Dr. Kuželkou z Ústavu cirkusových věd. Doktor Kuželka prověří pohybové dovednosti, taneční kreace, pestré kostýmy i smysl pro humor. Přijďtě se přesvědčit, zda byste se v cirkuse uplatnili. Půjde o zábavu pro děti i rodiče.

HAVLÍČKOBRODSKO

Turnaj v Člověče nezlob se
Kdy: sobota 27. ledna od 13.00
Kde: Štoky, ubytovací hostinec Datlík
Za kolik: startovné 200 korun
Proč přijít: Oblíbený stolní hra Člověče, nezlob se bude hrát hlavní roli v sobotu v ubytovacím hostinci Datlík ve Štokách. Kapacita je omezena, ale kdo se bude chtít jít jenom podívat, nebude problém. V ceně startovného je i večeře.

Karneval v Chotěboři
Kdy: neděle 28. ledna od 14.30
Kde: Chotěboř, DDM, Junior - velký sál
Za kolik: vstupné 50 korun
Proč přijít: Chotěbořský dům dětí a mládeže pořádá karnevalovou párty. Program začíná ve tři hodiny odpoledne a potrvá zhruba dvě hodiny. Sál se otevírá už v půl třetí. Děti čeká zábava, tanečky, výtvarná dílny a další hry. Všichni si užijí pořádnou párty.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Hasičský ples v Lipnici
Kdy: sobota 27. ledna od 20.00
Kde: Lipnice nad Sázavou, sokolovna
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů v Lipnici nad Sázavou zve na tradiční hasičský ples, který se koná v sobotu 27. ledna od osmi hodin večer v sále lipnické Sokolovny. K tanci a poslechu bude hrát do brzkých ranních hodin oblíbená kapela Hudba pro vás. Součástí plesu budou hry o ceny a vstupenky bude možno koupit přímo na místě.

Kletba rodu Canterville
Kdy: pátek 26. ledna od 18.00
Kde: Havlíčkův Brod, MDKO
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: Sál havlíčkobrodského MDKO ožije divadelní hrou Kletba rodu Canterville. Sehraje ho Pohledské kulturní seskupení Pokus. Jde o humoristickou novelu, která se vyznačuje ironickým nadhledem a patří mezi první díla Oscara Wilda. Vstupné stojí 200 korun a posledních pár volných míst zbývá.

Zdroj: Youtube

TŘEBÍČSKO

Zabijačkové hody na zámku
Kdy: sobota 27. ledna od 11.00
Kde: Moravské Budějovice, zámecké nádvoří
Za kolik: nádvoří zadarmo, vnitřní prostory s hudbou 180 korun
Proč přijít: První zabijačkové hody chystají na zámeckém nádvoří v Moravských Budějovicích. Zájemci se mohou těšit na zabijačkové speciality včetně polévky, pečeného prasete na rožni, v nabídce bude i tradiční trdelník, sladké dorty i kvalitní chilli koření. Na pití bude připraveno pivo, svařák a další teplé nápoje. Ve vnitřních prostorách, kde bude vstup, bude hrát od jedné hodiny odpoledne živá hudba, a to sice Paroháči z Jaroměřic a bude tu i zabijačkový raut. Výtěžek z akce podpoří hokejovou mládež v Moravských Budějovicích.

Valečský masopust
Kdy: sobota 27. ledna od 8.30
Kde: Valeč, kulturní dům
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Tradiční masopustní obchůzku chystají už toto sobotu ve Valči. Sraz masek je v půl deváté u místního kulturního domu. Od čtyř hodin odpoledne otevřen kulturní dům pro děti a k dispozici bude skákací hrad. Od šesti hodin večer zahraje k tanci a poslechu kapela Country Band.

Zdroj: Milan Krčmář

Karneval a ples v Okříškách
Kdy: sobota 27. ledna od 14.00, ples od 20.00
Kde: Okříšky, kulturní dům
Za kolik: vstupné 70 korun dospělí, 20 korun děti, vstup v maskách zdarma
Proč přijít: Mateřská škola Okříšky pořádá v místním kulturním domě dětský karneval s bavičem Milanem Řezníčkem. Začátek je ve 14.00, děti v maskách mají vstup zdarma. Na tom samém místě se od osmi večer rozjede osmadvacátý ročník Sportovního plesu. Hrát bude kapela MEŠ. Na návštěvníky čeká bohatá tombola a občerstvení.

Novoroční koncert Stříbrňanka
Kdy: neděle 28. ledna od 18.00
Kde: společenský sál ZUŠ, Hrotovice
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: Slavnostní novoroční koncert v Hrotovicích obstará v neděli od šesti hodin večer ve společenském sále Základní umělecké školy dechová hudba z Moravy – Stříbrňanka. Kapela hraje moravskou a českou lidovou hudbu, koncertní, sólové a taneční skladby.

Zdroj: Deník/Kamil Černý

ŽĎÁRSKO

Zimní království Míši Růžičkové
Kdy: pátek 26. ledna od 17.00 do 18.00
Kde: Velké Meziříčí, Music club Panorama
Za kolik: vstupné 320 korun
Proč přijít: Celé rodiny mohou zažít velké dobrodružství v zimním království. Na dobrodružnou výpravu zve zájemce ve Velkém Meziříčí Míša Růžičková. Půjde o zážitek plný malovaných pohádkových kulis, postaviček a písniček, které budou bavit děti i dospělé.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Ples v Polničce
Kdy: sobota 27. ledna od 20.00
Kde: Polnička, sokolovna
Proč přijít: V sokolovně v Polničce se v sobotu koná ples, k tanci a poslechu zahrají Zelenohorští muzikanti, k jídlu bude vyhlášená zabijačková kuchyně Honzy Synka a také bude plesová soutěž o zajímavé ceny. Taneční vystoupení obstarají děti ze základní školy s Džamilou, nebude chybět ani půlnoční překvapení, kvalitní moravská vína a pivo z Chotěboře. V hodnotné tombole bude například poukaz na přívěs za auto, dobroty, divočák, zážitkové poukazy a mnoho dalších cen.

Techtle Mechtle
Kdy: pátek 26. ledna od 19.00
Kde: Nové Město na Moravě, kulturní dům
Za kolik: vstupné 450 až 500 korun
Proč přijít: Nejúspěšnější česká travesti show Techtle Mechtle přiváží novou divadelní show Dokud nás smrt nerozdělí do Nového Města na Moravě. Skupina si posvítí na to, jak vypadá takové manželství po třiceti letech pod jednou střechou. Život a manželství zkrátka není vždy jednoduché.

Zdroj: Jana Nedělková