PELHŘIMOVSKO

Prohlídka kůru a velkých varhan
Kdy: sobota 13. ledna od 18.00
Kde: Želiv, opatský kostel Narození Panny Marie
Za kolik: vstupné 240/180 korun
Proč přijít: Zájemci si mohou přijít prohlédnout kůr a velké varhany v Opatském kostele Narození Panny Marie. Půjde o jedinečnou příležitost, jak se seznámit s historií a funkcí tohoto královského hudebního nástroje. Kdo chce, může si prohlédnout vnitřní vybavení varhan a poslechnout ukázky různých rejstříků a kompozic. Prohlídku doprovodí odborný výklad a živá hra želivského varhaníka Petra Žáka.

Naši furianti
Kdy: sobota 13. ledna od 19.00
Kde: Humpolec, kino
Za kolik: na místě 120 korun
Proč přijít: Reprízu hry Naši furianti v podání Divadelního souboru Jindřicha Honzla chystají v Humpolci. Klasická realistická hra Ladislava Stroupežnického s podtitulem obraz života v české vesnici o čtyřech dějstvích měla premiéru v roce 1887 v Národním divadle a od té doby se stala součástí českého dramatického repertoáru. Občerstvení zajištěno.

Koncert v kostele v Želivě na dni otevřených dveří. | Video: se souhlasem Michal Hájek

JIHLAVSKO

Retro napříč staletími v Dolní Cerekvi
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Dolní Cerekev, kulturní dům
Za kolik: vstupné 150 korun
Proč přijít: Městys Dolní Cerekev pořádá s Klubem seniorů v místním kulturním domě jedenáctý Obecní ples. K tanci a poslechu hraje kapela Preston, v připravené tombole jsou hodnotné ceny. Letošní ples je vyhlášený u příležitosti osmisetletého výročí založení Dolní Cerekve jako retro napříč staletími. Vstupné stojí 150 korun.

Povánoční koncert s Věrou Martinovou
Kdy: neděle 14. ledna od 16.00 do 17.30
Kde: Brtnice, kino
Za kolik: vstupné 290 korun
Proč přijít: Do Brtnice dorazí zpěvačka Věra Martinová s kapelou Meritum. Jde o náhradní koncert, který zpěvačka nemohla absolvovat před Vánocemi. O to více si nyní posluchači a fanoušci zpěvačky užijí jubilejní turné v brtnickém kině. Zbývá posledních pár volných míst.

Oblíbená zpěvačka Věra Martinová nevynechala v rámci koncertního turné „30 let na scéně – tour 2017“ ani Frýdek-Místek. | Video: DENÍK / Martin Šrubař

V rytmu bytu
Kdy: sobota 13. ledna od 14.00 do 16.00
Kde: Jihlava, Dům Gustava Mahlera, 2. patro
Za kolik: vstupné zdarma, netřeba se předem přihlašovat
Proč přijít: V rytmu bytu je workshop v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě pro děti od sedmi let. Křup, cink, mlask, cink, ťuk, glogloo. Jakou místnost byste rozehráli? Zájemci budou mít možnost prozkoumat zvuky běžných předmětů. Bude se hrát na dveře, rolety, fatboye a také se rozezní psací stroj či mlýnky. Bude se natáčet, stříhat, mixovat a experimentovat, smarphony s sebou.

Myška a medvěd na cestách
Kdy: neděle 14. ledna od 14.30
Kde: Jihlava, DIOD
Za kolik: dítě hernička 100 korun, dítě film: 100 korun, rodič v herničce zdarma, rodič na filmu: 100 korun, rodinné vstupné pro 4 osoby na film: 300 korun
Proč přijít: Hernička s promítáním filmu čeká na zájemce v divadle DIOD v Jihlavě. V neděli v půl třetí mohou zájemci přijít do pohybové herničky a v prostorách divadla se mohou zájemci proskotačit a protáhnout pod vedením trenérů TJ Sokol Jihlava. V kavárně se návštěvníci občerství, od čtyř odpoledne bude na programu animovaný film Myška a medvěd na cestách.

Myslivecký ples v Dobroníně 2024. | Video: Kamil Jakoubek

HAVLÍČKOBRODSKO

Debustrol v Brodě
Kdy: pátek 12. ledna od 20.00
Kde: Klub Oko, Havlíčkův Brod
Za kolik: vstupné 350 korun
Proč přijít: Metalový koncert čeká návštěvníky havlíčkobrodského klubu Oko. Přijede kapela Debustrol, legenda trash metalu z Mladé Boleslavi. Na své si tak přijdou především fanoušci tvrdší muziky. Hosty budou kapely Meresiew, představitel hardcore metalu z Tábora a také Zodiac death metal z Přibyslavi.

Dětský karneval na Ostrově
Kdy: neděle 14. ledna od 14.00
Kde: Havlíčkův Brod, kulturní dům Ostrov, velký sál
Za kolik: vstupné 100 korun
Proč přijít: Dětský karneval chystají v kulturním domě Ostrov na neděli 14. ledna. Od dvou hodin odpoledne tu na děti i dospělé čeká pořádná porce zábavy s moderátorem Milanem Řezníčkem z Hitrádia Vysočina. Děti si mohou nechat něco namalovat na obličej, k prodeji bude popcorn nebo cukrová vata, palačinky a další dobroty. Součástí budou soutěže o drobné ceny. Vstupné vychází na sto korun na osobu, lze ho koupit pouze na místě. Děti do dvou let neplatí nic.

Vystoupení kapely Hudba Praha v hudebním klubu OKO. | Video: Deník / Michal Mašek

Ledečská pirueta 2024
Kdy: sobota 13. ledna od 8.00
Kde: Ledeč nad Sázavou, zimní stadion
Proč přijít: Jedenáctý ročník Ledečské piruety 2024 se koná v sobotu pod hlavičkou města a oddílu Kraso HC Ledeč nad Sázavou. Půjde o závod v krasobruslení, na kterém se představí všichni, kteří mají se sportem co dočinění. Půjde o závody od přípravku až po žáky, žačky, Juniory či Adulty. Začátek je v osm hodin ráno, celkem půjde o osm kategorií.

TŘEBÍČSKO

Tříkrálová plavba pro Charitu
Kdy: sobota 13. ledna od 13.00
Kde: Kramolín, přístaviště
Za kolik: vstupné na dotaz, rezervace: dalesickaprehrada@seznam.cz
Proč přijít: Tříkrálová plavba lodi Horácko na Dalešické přehradě je v plánu tuto sobotu od jedné odpoledne z přístaviště v Kramolíně. Na lodi bude zpívat sbor Svatojánských Broučků z Náměště nad Oslavou. Výtěžek z plavby a sbírky na lodi bude věnován Charitě. Nutná předchozí rezervace, pokud chcete mít místo na lodi jisté.

Žehnání třem králům v bazilice svatého Prokopa v Třebíči. | Video: Deník/Milan Krčmář

Rockový bál v Rokytnici
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Rokytnice nad Rokytnou, sokolovna
Proč přijít: Sportovní klub Rokytnice nad Rokytnou pořádá Rockový bál se skupinou The Feet. Zájemci se mohou těšit na uším lahodící hudbu, kvalitní jídlo a pití, doprovodný program a nachystané zázemí s fotokoutkem. Součástí bude příjemná obsluha a perfektní zábava. To vše nabídnou prostory rokytnické sokolovny druhou lednovou sobotu.

Dětská diskotéka s Tlapkovou patrolou
Kdy: neděle 14. ledna od 14.00
Kde: Třebíč, Roxy Club
Za kolik: vstupné 150 korun
Proč přijít: Dětská diskotéka s Tlapkovou patrolou a Mášou a medvědem se koná v neděli v Roxy Clubu v Třebíči. Návštěvníci se mohou těšit pohádkové dobrodružství, odměny pro děti, tančící maskoty a malování na obličej. Součástí bude Tlapková patrola a králíček Bing. Zájemci se budou moci fotit s postavičkami zdarma.

Taneční vystoupení na plese. | Video: Marie Ovčáčková

ŽĎÁRSKO

Dětský karneval v Ostrově
Kdy: sobota 13. ledna od 13.00
Kde: Ostrov nad Oslavou, kulturní dům
Proč přijít: Dětský karneval je v plánu v kulturním domě v Ostrově nad Oslavou. Na zájemce čeká DJ Míra Kaplan s asistentkou, kteří si připravili diskotéku, tanečky a soutěže. Občerstvení bude pro malé i velké. Bohatá tombola, prodej lístků do 15.45. Na výherce čeká tablet, chytré hodinky, psací stůl, florbalová hokejka, elektrický kartáček, skateboard a spoustu dalšího.

Bublinkový karneval
Kdy: neděle 14. ledna od 15.00
Kde: Žďár nad Sázavou, Dům kultury
Za kolik: vstupné 130 korun
Proč přijít: Divadlo Kejkle si pro děti ve Žďáru nad Sázavou připravilo horu zábavy s bublinami. Balónky, bublinky, legrace sama, masky a náladu nenechte doma. Tímto heslem zvou pořadatelé děti a rodiče na karneval, které se uskuteční ve Žďáru nad Sázavou už tuto neděli.

Karneval v Rokytně se každoročně koná pod taktovkou místních hasičů. | Video: Deník / Zelená Křížová Helena