PELHŘIMOVSKO

Koncert Lubomíra Brabce a Jaroslava Svěceného
Kdy: sobota 20. ledna od 19.00
Kde: Humpolec, kino Humpolec
Za kolik: vstupné od 490 do 550 korun
Proč přijít: Jubilejní narozeninové turné k 70. narozeninám Lubomíra Brabce se koná v sobotu v humpoleckém kině. Jde o legendu koncertního kytarového umění. Na koncertu zazní ty nejžádanější skladby z jeho repertoáru, ale také zařadí skladby, které v jeho podání dosud lidé neznají. V Humpolci bude hostem houslista Jaroslav Svěcený. 

Speciální prohlídka při svíčkách
Kdy: neděle 21. ledna od 18.00
Kde: Želiv, klášterní resort
Za kolik: vstupné 240/180 korun
Proč přijít: Zájemci mohou zažít kouzlo historie při prohlídce kláštera a opatského kostela při svíčkách v Resortu klášter Želiv. Návštěvníci se ponoří do tajemství minulosti, prozkoumají klášter a opatský kostel při svitu svíček. Rezervace na +420725448291.

| Video: Youtube

JIHLAVSKO

Ples města Telče a Mikroregionu Telčsko
Kdy: pátek 19. ledna od 20.00
Kde: Telč, Panský dvůr
Za kolik: vstupné 200 korun
Proč přijít: Jubilejní dvacátý ples Telče a Mikroregionu Telčsko je na programu v pátek 19. ledna od osmi večer v Panském dvoře. Slavnostní zahájení je v půl deváté, k tanci a poslechu hraje JIP Band o předtančení se postará Starstep Třebíč. Součástí budou hry o ceny, půjde například o týdenní zápůjčku automobilu Hyundai Kona. Občerstvení zajištěno.

Kabaret plný akrobatů
Kdy: pátek 19. ledna od 19.00 a sobota 20. ledna od 17.00
Kde: Jihlava, divadlo DIOD
Za kolik: plné 200 korun, zlevněné 100 korun
Proč přijít: Druhý ročník Kabaretu nedává vydechnout. Cirkusoví umělci předvedou, že i nemožné je možné. Bude závěsná i pozemní akrobacie, divadlo, světelná show a velká zábava. V letošním roce budou celkem tři vystoupení. Poslední je v plánu 8. února.

Akrobatické vystoupení v Jihlavě v minulosti.

Na jihlavském náměstí se 21. května uskutečnilo umělecké představení Cirkus Site-Specific, které bylo vyústěním pětidenního workshopu pod vedením finské choreografky a vzdušné akrobatky Ilony Jäntti. | Video: Deník/Denisa Krejčí

Maškarní dětské odpoledne
Kdy: sobota 20. ledna od 15.00
Kde: Jihlava, Pivnice Starka
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Maškarní dětské odpoledne chystá Pivnice Starka v Jihlavě. Děti si přijdou na své na diskotéce a těšit se mohou na celou řadu her a soutěží. Maškarní končí v šest hodin odpoledne. Masky s sebou, ale budou i k vypůjčení. Dospělí mohou pokračovat večer od osmi na maškarním bále s kapelou Bonus. Vstupné s maskou zdarma, bez masky 100 korun. Bude i tombola. Rezervace míst na 731635140.

Mini cestofest
Kdy: neděle 21. ledna od 14.00
Kde: Velký Beranov, hospůdka u Dejva
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Půjde o nedělní odpoledne plné zajímavých cestovatelských příběhů. Začátek je ve dvě, poté bude promítnutý film Na Konec světa na kole Favorit, po třetí hodině Austrálie aneb Všude dobře, tak co doma. Přednášejícími jsou Michal a Peťa Pibilovi. Jarda Koktejl popovídá od půl páté o Etiopii, zemi tisíců tváří. Pět minut před šestou bude rodinný road trip po Balkáně aneb 4 z Caravelly a pes s Anetkou Vavřinkovou a od čtvrt na osm vystoupí pořadatel místní Jeník Mráz s Islandem do třetice a naposledy?

Myslivecký ples v Dobroníně 2024. | Video: Kamil Jakoubek

HAVLÍČKOBRODSKO

Farní ples v Krucemburku
Kdy: sobota 20. ledna od 19.30
Kde: Krucemburk, sokolovna
Za kolik: vstupné 150 korun
Proč přijít: Čtrnáctý ročník farního plesu bude v sobotu v sokolovně v Krucemburku. Začátek je v půl osmé a kdo chce stihnout předtančení, musí si pospíšit. To bude už v osm hodin večer. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Kornet. Na zájemce čeká občerstvení, bohatá tombola a půlnoční překvapení.

Filmový klub Přibyslav
Kdy: sobota 20. ledna od 19.30
Kde: Přibyslav, sál ZŠ
Za kolik: vstupné na film 100 korun, koncert 50 korun
Proč přijít: Filmový klub v Přibyslavi zve na film Přišla v noci, začátek je v půl osmé večer. Jde o snímek režiséra Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka o páru třicátníků, kteří si přes práh pustí matku jednoho z nich. Po projekci následuje od devíti večer koncert jazz-rockové kapely Denudace. Po popových začátcích se tato tříčlenná sestava rozhodla interpretovat vlastní písně jazzrockového či lehce funkového ražení.

Pivovarský ples v Havlíčkově Brodě. | Video: Deník/Štěpánka Saadouni

TŘEBÍČSKO

Dětský kouzelný ples
Kdy: pátek 19. ledna od 17.00 do 22.00
Kde: Moravské Budějovice, MKS Beseda
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Dětský kouzelný ples v Besedě nabídne bohaté vyžití nejen pro děti. Přijde kouzelník, bude i tombola. Bude doprovodný program pro děti, fotokoutek a hudební doprovod. Občerstvení zajištěno.

Pečení s Petrou Burianovou
Kdy: pátek 19. ledna od 16.30
Kde: Třebíč, Hasskova ulice, přednáškový sál 1. patro
Za kolik: vstupné 50 korun
Proč přijít: Městská knihovna v Třebíči pozvala už podruhé vítězku soutěže Peče celá země Petru Burianovou. Jak probíhá natáčení oblíbeného pořadu Pečeme na neděli? Jaké tradice si zachovali krajané v Jižní Americe. Bude nová kuchařka? To vše se zájemci dozví na místě.

Dětský karneval v třebíčském muzeu. | Video: Deník/Kamil Černý

Čert a Káča v Náměšti
Kdy: neděle 21. ledna od 15.00
Kde: Náměšť nad Oslavou, sokolovna
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Kdo by neznal pohádkovou Káču. Káča v pohádce, kterou sehrají divadelníci v Náměšti nad Oslavou je mladé, energické děvče, které slouží panovačné kněžně. Jak si Káča poradí s čerty a jakou roli sehraje Jirka, odhodlaný postavit se za Káču. Představení bude plné písniček, veselých scének a mnoho dalšího.

ŽĎÁRSKO

Listování: Holčička a cigareta
Kdy: neděle 21. ledna od 16.30
Kde: Nové Město na Moravě, K club
Za kolik: vstupné na místě 180 korun, s Novoměstskou kartou 144 korun
Proč přijít: Listování v Novém Městě na Moravě bude s Petrou Bučkovou a Lukášem Hejlíkem. Knihu napsal přítel Milana Kundery Benoit Duteurtre je nadčasová. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar vedou.

Zahájení farmářských trhů
Kdy: sobota 20. ledna od 8.00 do 11.00
Kde: Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Začíná čtrnáctý ročník farmářských trhů s bohatou nabídkou kvalitních potravin a produktů s jasným původem. Lidé tu nakoupí produkty s jasným původem z regionu. V nabídce budou například masné a mléčné výrobky z Netína, pečivo z pekárny Kejval, mrkvance z Polné nebo rakytníkové výrobky, koření, čaje, sirupy a spoustu dalších dobrot.

Farmářské trhy v Novém Městě na Moravě. | Video: Radka Sáblíková