Program smíchaný z osvědčených ingrediencí a novinek chystají pořadatelé už na čtvrtek 20. června, který bude i letos patřit regionálním účinkujícím. „Tradičně vystupuje na Bernard Festu Vysočinka, která tentokrát zahraje návštěvníkům ve čtvrtek. Rovněž ve čtvrtek bude patřit pódium na Horním náměstí souborům Základní umělecké školy Gustava Mahlera, také ty dostávají prostor každoročně. Naopak poprvé během čtvrtečního programu vystoupí kapela Zléé Jazzyky,“ poznamenal k regionálnímu čtvrtečnímu programu za humpolecké organizátory Zdeněk Mikulášek.

Čtvrteční program završí také letos kapela, která předznamená nadcházející profesionální část programu festivalu. Tentokrát to bude Mňága a Žďorp.

Z těch, co vystoupí na letošním Bernard Festu v pátek a v sobotu, patří už k tradičním účastníkům Jaroslav Uhlíř. Také letos dostal čas na hodinové vystoupení v sobotu, a to v pravé poledne. „Tradičně k nám jezdí Tři sestry, Chinaski nebo třeba Divokej Bill. Tomáš Klus zazpívá na Bernard Festu snad posedmé,“ vyjmenoval několik těch, kteří by mohli mít označení „bernardfestové stálice“.

Naopak nováčky jsou třeba Pipes and Pints, kteří obstarají v sobotu tečku přehlídky, nebo Mirai, kteří pro změnu otevřou páteční odpolední hudební blok.

Podle Zdeňka Mikuláška je důležité, že jsou organizátoři s interprety v kontaktu. Díky nim jsou pak jednání na téma vystoupení na Bernard Festu přece jen o něco jednodušší. „Muzikanti oceňují precizní organizaci festivalu, vědí, že se mohou spolehnout na harmonogram jednotlivých vystoupení,“ připomíná Zdeněk Mikulášek.

Interprety láká k cestě do Humpolce i osobitá atmosféra místa, kde se festival odehrává. „Festivalové Horní náměstí dovede vytvořit atmosféru, v níž se kapelám dobře hraje. Ale nechci mluvit úplně za muzikanty,“ odhaduje organizátor humpoleckého hudebního festivalu.

Na druhé straně právě na týmu organizátorů Bernard Festu v čele se Zdeňkem Mikuláškem je, aby v tu kterou hodinu zněla na Horním náměstí právě ta hudba, která přivede pod festivalové pódium ty správné fanoušky. „Dramaturgie není úplně jednoduchá a v žádném případě není náhodná,“ doplňuje Zdeněk Mikulášek.

Bernard Fest 2019

Čtvrtek 20. června

Vysočinka (16.00)

Soubory Základní umělecké školy Gustava Mahlera (17.45)

Zléé Jazzyky (19.15)

Mňága a Žďorp (21.00)

Pátek 21. června

Mirai (16.00)

Tomáš Klus (18.00)

Tři sestry (20.00)

Mig 21 (22.00)

Rybičky 48 (23.45)

Sobota 22. června

Kašpárek v rohlíku (10.00)

Jaroslav Uhlíř (12.00)

Slza (14.00)

Michal Hrůza (16.00)

Son Caliente (18.00)

Chinaski (20.00)

Divokej Bill (22.00)

Pipes and Pints (23.45). Před poslední kapelou dojde na tradiční festivalový ohňostroj.