S divadelní hrou Motýli, jak se tato komedie jmenuje, sem totiž zavítá pražské Divadlo Palace, a to v sobotu ve 20 hodin.

Zaujme obsazení i příběh

Ve hře Leonarda Gersheho se v české režii Alexeje Pyška představí hned čtyři hvězdy českého hereckého nebe. Hlavní roli slepého muže Dona Bakera tu ztvárňuje Vojta Kotek. Jako Jill Tannerová se představí Jana Stryková, paní Bakerovou hraje Valérie Zawadská a Raplha Austina Richard Trsťan. „Upřímně si myslím, že právě herecké obsazení této hry by mohlo diváky zaujmout nejvíce. Ale určitě také silný a smutný příběh, který je však zpracován tak, aby pobavil, nikoho neurazil a zároveň přivedl diváky k zamyšlení," uvedla Miroslava Pechková ze žirovnických kulturních zařízení s tím, že volné vstupenky jsou stále k dispozici.

Leonard Gershe se narodil v New Yorku roku 1922. Proslavil se především spoluprácí s filmem a televizí. Na kontě má například realizaci televizního seriálu Private Secretary či podíl na vzniku oscarového muzikálu Funny Face z roku 1957, v němž hlavní role obsadili Fred Astaire a Audrey Hepburnová. Pod ním se podepsal nejen jako scénárista, ale také, spolu s Georgem Gershwinem, jako autor hudby.

K napsání divadelní komedie Motýli se prý nechal inspirovat rozhlasovým pořadem, ve kterém se zpovídal slepý mladý muž, jenž se ale se svým handicapem uměl obdivuhodně vyrovnat.