Kapela Sto zvířat vznikla v roce 1990, takže ji v roce příštím čekají kulaté třicáté narozeniny. Svou aktuální devětadvacátou sezonu tak věnuje nejen přípravám na nové album, ale zároveň si chce parádně užít na nadcházejících deseti koncertech atmosféru čekání na blížící se jubileum. „Často je čekání na oslavu silnější a výživnější než oslava samotná, i když tu třicátou si teda náramně užijeme,“ řekl před nadcházejícími deseti koncerty kapelník Sta zvířat Honza Kalina.

Koncert v Pelhřimově je v pořadí druhým v rámci koncertní šňůry Devětadvacetour aneb Už jen sedmdesát jedna do sta! Tour začíná v pátek 18. října koncertem v Poličce, po Pelhřimově Sto zvířat zavítá ještě do Nového Jičína, Jablunkova, vystoupí v pražském Lucerna music baru a ve druhé polovině naplánovaných koncertů zahraje v Kralupech, v Pardubicích, v Českých Budějovicích, v Přešticích a v Olomouci. Z výčtu míst je zřejmé, že se po vystoupení v Pelhřimově kapela na Vysočinu už letos nevrátí, takže i tato okolnost činí sobotní koncert výjimečným.

Jak už bylo zmíněno, skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990 a jako zakládající členové v ní vedle Honzy Kaliny dál působí Tomáš Belko a Jana Jelínková. V současné sestavě hraje kapela od roku 2007.