Představení s podtitulem Komedie pro odvážné diváky a ještě odvážnější herce tu přední čeští komici sehrají zítra od 19 hodin.
„Osobně si myslím, že dobrá jména dvou hlavních protagonistů jsou pro diváky zárukou kvalitní zábavy a humoru," řekla vedoucí hornocerekvického kulturního domu Iva Zíková. Ta zároveň dodala, že jejich volba představení zřejmě sklidila u tamních milovníků divadla úspěch, jelikož tamní kulturní dům je na zítřejší večer již vyprodaný.

O ožehavých tématech

Českou verzi komedie Bez předsudků má ve svém repertoáru Divadlo Kalich v Praze, a to v režii Romana Štolpy. Děj hry se odehrává v jistém motelu, kde v jediném volném pokoji musí neplánovaně pře-spat dva letití přátelé Diego a Fiona. Taková příležitost jim nabídne, aby si otevřeně popovídali o věcech, o nichž se muži a ženy mezi sebou jinak stydí bavit.

Navíc tato komedie divákům slibuje vtipné, velmi trefné a místy i dojemné slovní souboje mezi postavami, včetně nezapomenutelných gagů, které si přidávají sami herci Jana Paulová a Pavel Zedníček.

Každý rok se v kulturním domě v Horní Cerekvi pořádá akce, na níž pořadatelé zvou známé osobnosti z jiných koutů republiky.
„Loni tu vystupoval Josef Alois Náhlovský, jehož nezávislou talk-show prokládal František Nedvěd svými písněmi. V minulosti tu byl také například Karel Šíp nebo k nám často jezdí náš rodák herec Josef Dvořák," zavzpomínala Iva Zíková a dodala, že už nyní vymýšlí, koho si do Horní Cerekve pozvou příští rok.

Letos vyprodáno

„Není to totiž zrovna lehké vybrat takový program, který by potěšil co nejširší věkové spektrum lidí, a na který by byl kulturní dům zaplněný. Vždy ale sledujeme reference na různá představení a podle nich se rozhodujeme. Musím však říct, že letos se nám volba komedie Bez předsudků zřejmě vydařila, skutečně je o představení velký zájem," pochvalovala si Zíková.

Aneta Slavíková