Jeden významný hudební festival je během letošní letní sezony však ještě čeká. A ten se tak jako každý rok i letos představí v trochu jiném kabátě.

Řeč je o Pacovském poledníku, žánrově různorodé přehlídce přesahující hranice města i Kraje Vysočina. „Pacovský poledník je charakteristický tím, že každý 
z jeho ročníků vždy byl
v něčem ojedinělý a zvláštní," potvrdila Jana Hrušková z pořádajícího sdružení Dobromysl-Pacov.

Letošní Pacovský poledník bude mimo hudebních vystoupení i oslavou užitečného a smysluplného tvoření a dobrých nápadů. „Pro tyto účely jsme spojili síly s Pravým domácím časopisem," dodala Jana Hrušková.
Šestnáctý ročník Pacovského poledníku, který se uskuteční v sobotu 27. srpna, tedy letos poprvé nabídne i představení a prezentaci výrobků, zajímavých projektů, jejich tvůrců, nevšedního a inspirujícího umění a dovedností pod názvem Pravý domácí market.

„Na festival se snažíme přilákat co nejvíce lokálních výrobců, řemeslníků či výtvarníků. Jde nám také především o to nabídnout návštěvníkům české výrobky, které jsou citlivé k přírodě," prozradila Hrušková.
Oproti loňsku, kdy se zmíněný hudební festival
v Pacově uskutečnil v tamní sokolovně, se letošní Pacovský poledník vrací na zámek a do prostor zámeckého parku.

Ty, kteří v Pacově, konkrétně v zámecké zahradě, zůstanou do neděle, čeká milé probuzení formou koncertu skupiny Zrní, který začne v 11 hodin. „Po loňském ročníku, kdy na festivalu vystoupily zahraniční kapely a hvězdy typu Dominica Millera, bude letos velká změna. Pozvali jsme totiž méně profláknutá hudební tělesa, mezi kterými ale najde každý to své," ukončila Hrušková.