Svidníkovské letní kino bude mít zastávku v Křeči, ve Věžné, v Černovicích, Lidmani a v Hojovicích. „Letos při našich projekcích podpoříme nadaci Život dětem. Každý návštěvník si bude moci zakoupit srdíčko a poslat dárcovskou smsku," doplnil za pořadatele Matěj Holub. Dále dodal, že vstupenky na filmy jsou slosovatelné. „Na konci promítání vylosujeme výherce věcných cen od sponzorů," zmínil Holub.

Promítání odstartuje 11. července na hřišti v Křeči, a to s českou komedií Hodinový manžel. O týden později se plátno přestěhuje do farské stodoly ve Věžné, kde se přítomní podívají na českou komedii Něžné vlny. Pátek 24. července bude patřit francouzskému komediálnímu dramatu Nedotknutelní. To diváci zhlédnou v Černovicích na tržišti.

O den později budou pořadatelé promítat francouzskou komedii Muž z Ria, a to v Lidmani u hospody. Červencové letní kino završí projekce v Hojovicích u hospody, kde se publikum zasměje při české komedii Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Promítání pokaždé začne ve 22 hodin.

Filmové léto

11. července: Křeč (hřiště) – Hodinový manžel
18. července: Věžná (farská stodola) – Něžné vlny
24. července: Černovice (tržiště) – Nedotknutelní
25. července: Lidmaň (u hospody) – Muž z Ria
31. července: Hojovice (u hospody) – Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka