Kromě písniček se návštěvníci mohou těšit na jeho povídání o cestách po střední Evropě, konkrétně o jeho česko-slovensko-polské tour. Začátek je naplánovaný na 20. hodinu.

„Je to naše čtvrtá akce. Jsme moc rádi, že Jan Řepka přijal naše pozvání, a přijede do Pacova. Uvidíme, jaký bude zájem, ale předběžně počítáme s účastí okolo čtyřiceti lidí," informoval předseda občanského sdružení Pakultura, Petr Diviš a dodal, že sdružení ve městě funguje zhruba od června loňského roku. „Sloužíme jako platforma pro pořádání kulturně-společenských akcí v regionu. Snažíme se lidem, kteří jsou mladí tělem i duchem, nabídnout zajímavé akce," poznamenal Petr Diviš.

Pacovem projížděl zatím jen na kole

Třicetiletý písničkář Jan Řepka se na páteční koncert velmi těší. Na Pelhřimovsku bude totiž vystupovat úplně poprvé. „Koncertů v okolí jsem měl mnoho, ať už v Táboře, Strmilově a v dalších městech, ale na Pelhřimovsku jsem bohužel ještě nevystupoval," zavzpomínal písničkář, který posluchačům vešel ve známost především díky dlouholetému působení v duu Nestíháme a pokračoval: „Pamatuji, že jsem Pacovem kdysi projížděl na kole. Doufám, že se tamním divákům bude mé vystoupení, které bude trochu specifické promítáním fotek z mých cest, líbit. Navíc se mnou vystoupí i zpěvačka Josefina Žampová," přiblížil Jan Řepka, který absolvoval více než 500 koncertů u nás i v zahraničí.

V roce 2010 vydal vlastní album Čistý byl svět a podnikl první sólová cykloturné. Původní tvorba se točí kolem věčné osy láska-cesta-svoboda. Jan Řepka se doprovází na kytaru, cuatro a harmoniku. Je autorem desítek písní a překladů například odBoba Dylana, R.E.M. či Paula Simona a několika reportáží, či rozhlasových pořadů.

Jeho dosud nejdelším koncertním turné byla Česko-slovensko-polská hudební cyklotúra 2011. Cesta vedla třemi státy, měřila více než 1.900 km a v jejím průběhu odehrál Jan Řepka 26 koncertů. Veškeré vybavení si přitom vezl sám na speciálním prodlouženém kole. Vedle vlastní koncertní činnosti vede Jan Řepka také úspěšný cyklus písničkářských večerů zvaných Open Mic Potrvá. Během pěti let jej navštívilo více než 200 různých písničkářů.