Hlavní festivalový program se letos uskuteční v pátek 21. června a v sobotu 22. června. Na prahu léta tak během dvou dní zahraje na humpoleckém Horním náměstí rovná desítka kapel a vedle nich zazpívají tři zpěváci. „Sestavit program je stále náročnější. Letních festivalů je hodně, najít volné termíny interpretů, které chceme v Humpolci na Bernard Festu mít, není úplně jednoduché. Jasno o tom, kdo se objeví na 25. ročníku našeho festivalu, jsme ale měli už loni na podzim,“ řekl k přípravě programu mluvčí Rodinného pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

V pátek 21. června začíná Bernard Fest ve 16 hodin a postupně zahrají a zazpívají Mirai, Tomáš Klus, Tři sestry, Mig 21 a Rybičky 48. V sobotu 22. června bude festival pokračovat už v 10 hodin dopoledne. Na pódiu se postupně vystřídají Kašpárek v rohlíku, Jaroslav Uhlíř, Slza, Michal Hrůza, Son Caliente, Chinaski, Divokej Bill a Pipes and Pints. Před poslední kapelou dojde na tradiční festivalový ohňostroj.

Také letos se na humpoleckém Horním náměstí bude muzicírovat už ve čtvrtek, 20. června od 16 hodin dostanou prostor regionální interpreti. Postupně tak vystoupí Vysočinka, soubory Základní umělecké školy Gustava Mahlera a formace Zléé Jazzyky. Čtvrteční program pak završí Mňága a Žďorp.