Během této akce se představí řada známých i méně známých rockových kapel jako jsou Theatre, Ruleta, Kiss czech company, Rokson, Citron a Tublatanka. Festival zakončí skupina Matyas.

Minulé ročníky se těšily velké návštěvnosti. Lidé bez rozdílu věku si pochvalovali nejen výborné ozvučení a světelný park, ale i působivé pyrotechnické efekty.

Tradiční akce

„Daří se nám pokračovat v tradici a rok od roku ji vylepšovat. Letos přijaly pozvání takové kapely, jako jsou Citron a Tublatanka, což bude pro návštěvníky určitě velké lákadlo,“ sdělila Deníku Vlasta Vlčková z kulturního zařízení města Pelhřimova. Ti spolu s Pivovarem Poutník festival organizují.

Legenda českého rocku, skupina Citron se drží na hudební scéně už od roku 1976, oproti dnešnímu hardrocku tehdy inklinovala spíše k rocku s bluesovými prvky. Za sebou má již několik úspěšných CD a koncertování ve Spojených státech.

Na rozdíl od ní populární slovenská skupina Tublatanka oslaví letos své dvacáté páté narozeniny. Ze začátku se proslavila především díky parodickému vystupování v lidových krojích. Na Slovensku se těší takové oblibě jako u nás například skupina Olympic, se kterou také vystupovala na festivalu v Chicagu.

Poutníkfest odstartuje ve tři hodiny odpoledne a skončí až v ranních hodinách. Nebude chybět ani občerstvení.