Nastal čas Bartolomějské poutě a s ní řada oslav, akcí a omezení, které ji budou po celý tento víkend doprovázet.

Mnoho atrakcí, stánků a zábavy

„Vedení města nám vychází velmi vstříc při poskytování prostoru na atrakce. V Pelhřimově jsme zatím žádné problémy neměli a to jsme na Bartolomějské již potřetí,“ řekl provozovatel několika atrakcí František Rangl.

Pouťové veselí je i letos spojeno s Celostátním hasičským festivalem dechových hudeb a Dny záchranářů.

Dechovka začne vyhrávat v sobotu od 13.45, kdy kapely slavnostně napochodují na náměstí. Program oficiálně zahájí ve dvě hodiny odpoledne starosta města Leopold Bambula, který Deníku prozradil, že je velice rád, že se podařilo tuto tradici udržet.

„Jsem velmi potěšen propojením festivalu a Bartolomějské pouti. Zároveň jde o dobrý důvod k setkání rodin a přátel, kteří se přes rok třeba nevidí,“ zamyslel se starosta, který slavnosti označil za vyvrcholení pelhřimovského kulturního léta. „Myslím si, že je to příjemné zpestření také pro školáky, které čekají po prázdninách už jen povinnosti,“ usmál se Leopold Bambula.

Od půl třetí se na pódiu až do večera začnou střídat jednotlivé dechové hudby. Stejně tomu bude i v neděli, kdy první dechovka zahraje v 10 hodin. Sobotní večer bude ve znamení country zábavy a nedělní se oblékne do dechovkového hávu.

Na své si přijdou děti, ale i dospělí

„Po oba víkendové dny se přes den na náměstí uskuteční ukázky záchranářských akcí policie, zdravotníků a hasičů. Navíc bude k vidění historická, ale i současná záchranářská technika,“ řekl Miroslav Šimon, starosta zájmových hasičských hudeb. Ten ještě dodal, že na festival přijede devět dechovek, z toho dvě velká hudební tělesa ze zahraničí, a to z Norska a Rakouska.

„Na festival chodíme kvůli hezké muzice a setkání s našimi přáteli. Loni se nám to tu moc líbilo a ještě týden po akci jsme si o tom vyprávěli,“ řekla Ludmila Ziemanová z Pelhřimova a dodala, že letos se na pouťové dny a dechovky chystají do centra města opět.

Program víkendu v Pelhřimově

Sobota 25. srpna – náměstí

 


od 14.00 hodin Celostátní hasičský festival dechových hudeb a Dnů záchranářů Pelhřimov 2007

od 18.00 hodin Bohoslužba v kostele svatého Bartoloměje

od 19.00 hodin Pouťová zábava, na parketu na náměstí budou hrát Božejáci a country kapela Garden Party Band (při nepřízni počasí se pouťová zábava uskuteční v sále Policie ČR v Pelhřimově)

od 22.00 hodin Ohňostroj

Neděle 26. srpna

od   7.00 hodin  Mše svatá v kostele svatého Bartoloměje

od  8.30 hodin  Budíček pro obyvatele dechovými hudbami na mnoha místech města

od   9.00 hodin  Poutní mše svatá v kostele svatého Bartoloměje

od 10.00 hodin  Celostátní hasičský festival dechových hudeb a Dnů záchranářů Pelhřimov 2007

od 17.30 hodin  Závěrečný monstrkoncert všech dechových hudeb

od 18.00 hodin Pouťová zábava na parketu na náměstí – hrát bude Černovická dechovka