Kromě českých nakladatelů přijede i jeden slovenský a jeden maďarský. Právě Maďarsko je pro letošní ročník hlavním tématem veletrhu.

V minulých letech prošlo Ostrovem přes třináct tisíc lidí. Kdo by se nadšeným čtenářům a milovníkům knih divil? Vždyť tu v několika málo hodinách ukojí svou touhu po knižních novinkách i knihách, které nejsou lehce k sehnání, a ještě se mohou setkat se svými oblíbenými autory, podívat se na výstavy, seznámit se s laureátem ceny Littera Astronomica nebo slyšet přednášku známého popularizátora vědy Jiřího Grygara.

Setkání s autory

„Chceme přiblížit knihy a literaturu lidem, aby víc četli a víc kupovali knihy. Ale chceme nabídnout i něco, co si koupit nemohou. Třeba setkání s Michalem Vieweghem, Jiřím Stránským, hercem a autorem Michalem Nesvadbou a jeho otcem, slavným ilustrátorem Milošem Nesvadbou, textařem a publicistou Michalem Horáčkem, Ludvíkem Vaculíkem a mnoha dalšími,“ přibližuje ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová.

Setkat se ovšem budou moci i s méně známými autory, s nimiž se potkat není právě jednoduché. Dorazí třeba Jiřina Tejkalová, Pavel Dolejší, Zdena Bratršovská, František Hrdlička, Jindřich Kraus, Dagmar Halasová, Ivan Kopecký, Michal Dlouhý, Marek Toman, Petr Musílek nebo ilustrátorka Alexandra Hejlová.

Ale knižní veletrh nabízí především knihy, často za výrazné veletržní slevy. Řadu z nich najdete také na virtuálním veletrhu, takže se čtenáři mohou na nákup předem připravit a vybrat, o co mají zájem. Chybět nebude ani nabídka poezie či rozsáhlá škála naučné literatury.

Knižní veletrh je v pátek otevřen od 12 do 19 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin. Aktualizovaný program i odkaz na virtuální veletrh najdete na www.hejkal.cz.