Dnes šedesátiletý muzikant začal vystupovat s vlastním programem už na konci šedesátých let a popularizoval v něm moravské lidové písničky. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. Stal se signatářem Charty 77.

Z poslední doby pochází dvě jeho nová alba. V roce 2006 začal totiž trochu nečekaně psát písně a pak už na sebe cédéčko nenechalo dlouho čekat.

Sám si pálí

„První se jmenuje Zuzana ve skalách a jsou to písně, kterým říkám akvarely. Druhé CD je vlastně dětské a jmenuje se Zvířátka. Tím sice není vyčerpán počet písní, které jsme s Vladimírem Veitem od léta 2006 napsali, ale pro rozjezd to stačí…,“ říká Jaroslav Hutka, který se netají tím, že tyto dvě desky jsou pro něj velice významné.

Obě cédéčka nahrál Hutka doma ve studiu, kterému říká Fosil. „Všechny jsou množeny po jednom, a protože si je SÁM PÁLÍM, říkám tomu SAMOPAL. Tisk na CD i na obale je ruční, kousek od kousku. Písmo a obrázky řežu linorytovými noži do velkých mazacích gum a těmi je pak tisknu. Všechna CD jsou podepsaná, tím je autorizuji a dělám z nich originál,“ prozradil ještě Jaroslav Hutka.