Letos se bude tato soutěž v Hořepníku konat už po čtvrté a podle obsazení je rozhodně na co se těšit. „Na parket přijedou soutěžit skupiny La Mancha, Onset a Live and Steel. Jako host a zároveň jako porotce vystoupí kapela Harlej,“ uvedl starosta Hořepníku Vladimír Kotýnek.

Soutěžící kapely

Vystoupení těchto kapel bude zároveň semifinálovým večerem České rockové ligy. Hořepnický vítěz postupuje do finále. To, že porota nebude mít jednoduchý úkol, potvrzují i úspěchy jednotlivých skupin. Velkým adeptem na vítězství je například seskupení s názvem Onset.

Přestože je jméno skupiny Onset poměrně neznámé, pozornost si tato brněnská rocková parta určitě zaslouží.

Kromě faktu, že vlastním nákladem vydali kritikou dobře ceněné album s názvem Stubborn, Fight For What You Believe, se také stali finalistou prestižního klání Jim Beam Music 2002.

Tam jim vítězství nakonec vyfoukla až Khoiba. Onsetům bude konkurovat parta Live and Steel, která už na české rockové scéně působí téměř osm let. Dosud působí ve složení kytaristy Ivoše Králíka, basisty Kuby Straky, bubeníka Patrika Harnoše a zpěváka Karla Kučery.

Hned v závěsu za ostřílenými skupinami zahraje poměrně mladá kapela ze Slavkova u Brna, která si říká La Mancha. Největším lákadlem rockové ligy v Hořepníku bude ale vystoupení skupiny Harlej, která si za dobu svého působení stačila udělat slušné jméno.

Na letním parketu v Hořepníku se začnou kytary rozeznívat úderem osmé hodiny večerní. Klid nastane v jednu hodinu ráno. Kdo přijde do jednadvacáté hodiny, ten má vstup za 170 korun, kdo to do této hodiny nestihne, připlatí si ještě třicet korun navíc.

Protože právě v sobotu začne fotbalové mistrovství Evropy, bude se v areálu hořepnického parketu promítat na plátno i fotbal.

Rozpis akcí na parketu v Hořepníku


7. 6. – ČESKÁ ROCKOVÁ LIGA 2008 - HARLEJ + soutěžící LA MANCHA, LIVE AND STEEL, ONSET

28. 6. – ALEŠ BRICHTA BAND + SYNDROM ROCK, PARADOX

5. 7. – KLOBÁSA VYSOČINY + MAXIM TURBULENC

12. 7. – KEKS

18. 7. – DOGA, WYDFARA´S PROPHERCY, REVOLT

26. 7. – TÖRR, ALKEHOL, ANTHEOM

9. 8. – ŠKWOR, RIMORTIS

16. 8. – TŘI SESTRY, DOCTOR PP, E!E, MZH

29. 8. – MARKÝZ JOHN

5. 9. – ARGEMA