Do Pelhřimova za nimi již poněkolikáté přijeli herci z pražského The Bear Educational Theatre s hrou Antona Pavloviče Čechova Medvěd.
 
„Jsme divadelní společnost složená z rodilých mluvčích z Velké Británie a Čechů. Připravujeme interaktivní divadelní program pro výuku angličtiny na základních a středních školách,“ představil divadlo ředitel David Fisher.
 
The Educational Bear Theatre sklízí úspěch po celé republice, ale i v zahraničí.

Zpestření výuky

S interaktivním divadlem máme výborné zkušenosti. Společně s gymnáziem si ho zveme pravidelně už několik let. Je to dobré zpestření výuky angličtiny.
 
Studenti tím dostávají jedinečnou příležitost setkat se s mluveným slovem v praxi,“ sdělila Zdeňka Machačová, vyučující angličtiny na obchodní akademii.
 
Program je vždycky připravený tak, aby mu diváci dobře rozuměli.
 
„Na internetu jsou ke všem nabízeným programům divadla k dispozici také studijní materiály s úryvky textu a různými cvičeními k lepšímu porozumění hry. Ty vždycky před zhlédnutím každé hry se studenty probereme,“ pokračovala Jana Sankotová, profesorka pelhřimovského gymnázia.
Před představením si herci pro studenty připravili malý workshop. Rozdělili je do skupin a humornou formou s nimi anglicky diskutovali o rozdílech mezi muži a ženami. O tom pojednává i Čechovův Medvěd. Hned po praktické části se studenti usadili v aule obchodní akademie a vychutnávali si Medvěda, samozřejmě v angličtině.
 
„Ze začátku jsem neměla vůbec tušení, co nás na takovém interaktivním divadle může čekat. Ale nakonec to bylo moc fajn. Líbilo se mi jak představení, tak i jazykový workshop,“ vyprávěla nadšeně jedna ze studentek Jana Kubisková.
 
„Ještě nikdy se nám nestalo, že by se program u diváků neujal. Těší nás, když studenty angličtina baví,“ uzavřel ředitel divadla David Fisher.
Nela Kyselová