Skupina tří handicapovaných cestujících pojede z Jihlavy do Pelhřimova s přestupem v Horní Cerekvi (jeden z cestujících pojede už z Havlíčkova Brodu).

Stanice Jihlava je vybavena mobilní plošinou, pomocí které všichni nastoupí do vlaku s odjezdem v 7:33 do Horní Cerekve. Do Horní Cerekve ČD přivezou plošinu z jiné stanice, aby vozíčkáři mohli přestoupit na vlak do Pelhřimova, na který bude mimořádně nasazena nová částečně nízkopodlažní jednotka Regionova, která je speciálně upravena právě pro vozíčkáře, včetně sociálního zařízení.

Zpět pojedou vozíčkáři z Pelhřimova přímým vlakem ve 20:33 až do Jihlavy. Navíc bude v tomto vlaku zařazen další vůz s velkým prostorem, do kterého se pohodlně všichni na vozíku vejdou.

Všechny informace pro vozíčkáře, jak cestovat vlakem, jaké vlaky jsou vybaveny plošinou, které stanice jsou bezbariérové nebo on-line formulář pro objednání zaměstnanců ČD s plošinou a celé cesty je na internetu, na www.cd.cz/bezprekazek.

České dráhy se maximálně snaží zajistit cestu vozíčkářů i ve vlacích, které pro ně nejsou speciálně upravené, jako je tomu v tomto případě.