Na vynikající anglickou komedii Když kočky nejsou doma se mohou těšit návštěvníci pelhřimovského městského divadla už příští čtvrtek v půl osmé večer.
 
Jakmile manželky vystrčí paty z domu, záletným manželům se změní život, tak přesně o tom je představení Docela malého divadla z Litvínova, které je od začátku až do konce nabité humorem.
 
„Ve hře je však také trocha zamyšlení o našem chování, životě a charakteru. Autoři hry Johnnie Mortimer a Brian Cooke se tu vysmívají věcem, kterých bychom se měli zbavit, ale neděláme to a zaděláváme si tak na další a další problémy,“ řekl režisér hry Jurij Galin.
 
Příběh vychází z rozdílných povah dvou mužů a dvou žen. Mildred je mladá, sexuchtivá, ale vezme si George, který nechce o sexu ani slyšet.
 
Ethel je sice starší a spíše než na sex je na jídlo a na nákupy, ale protože je bohatá, může si vzít mladého a krásného Humpreyho. Netuší ale, že si bere sexuálního nenasytu.

Zamotají oběma manželům hlavy

Ve hře se objeví i další dvě postavy, sekretářka Jennifer a její sestřenice. Ty zamotají oběma manželům hlavy a postarají se o řadu zapeklitých situací a překvapivých zvratů ohrožujících celou jejich další existenci. „V roli George se představí Roman Štolpa, který přistoupil na riziko hrát muže odmítajícího sex, přestože z Rodinných pout ho lidé znají spíše jako svůdce,“ uvedla dramaturgyně divadla Jana Galinová, která hraje Ethel.
 
„Lukáš Vaculík naopak s rolí sexuálního maniaka nemá žádný problém,“ usmála se Galinová.
 
Druhou manželku ztvárňuje Hana Sršňová, herečka divadla Rokoko. V roli mladých dívek diváci uvidí Lenku a Lucii Lavičkovi.