Podle pořadatelů může sezona pro letošní rok začít, přestože počasí rozhodně nenapovídá, že je konec května.

Obyvatelé Lesné zahájí sezonu na letním parketu právě dnes společně s kácením máje, která jim obec letos zdobí poprvé. „Kácení máje se uskuteční ve 13 hodin a hned potom se přesuneme do areálu letního parketu, kde vystoupí harmonikáři z Chýnova," uvedla ŽanetaZuzánková, která se podílí na přípravě a organizaci letního parketu. Na večer je pro účastníky akce připravena rockotéka. „Musím říci, že díky tomuto parketu se u nás na vsi lidé více sdružují a na jednotlivých akcích se většinou potká i několik generací," dodala s úsměvem Zuzánková.
Koncerty pod širým nebem letos nevynechá ani obec Hořepník. „Akce pořádáme od roku 2003, kdy jsme parket znovu obnovili, takže letos u nás bude fungovat již třináctým rokem," přemítal hlavní pořadatel letního parketu v Hořepníku Lukáš Daniel. Pro letošní ročník open airu je připraveno pět akcí.

„Největším tahákem bude kapela Tři sestry, která určitě naláká spoustu lidí," řekl Daniel. Letošní sezonu na letním parketu v Hořepníku odstartují 4. července kapely Harlej a Törr. „Na sociální síti Facebook jsme udělali anketu, kde se nám vlastně od lidí potvrdily kapely, které jsme chtěly původně oslovit. Za tu dobu, co akce na parketu pořádáme, totiž víme, jaké kapely jsou u lidí nejoblíbenější," vysvětlil Daniel.
Opět po roce jsou v plném proudu také přípravy letního parketu v Kalištích.

Na pátém ročníku akce pod širým nebem zahrají v pátek třetího července kapely Doga a Traktor. „Ještě předtím začne 5. června folkový festival a 20. června se uskuteční dětský den, takže to svoje si tam najde určitě každý," uvedl starosta Kališť Pavel Kutiš.

Letní parkety už dávno nepatří jenom tancovačkovým rockovým kapelám. Areály se staly útočištěm různých místních hasičských soutěží nebo spolkových setkání.

Denisa Šimanová

Trháky léta 2015

Letní parket Lesná
• Parkán (3. července)
• Brutus (1. srpna)
Letní parket Kaliště
• Doga a Traktor (3. července)
Letní parket Hořepník
• Tři sestry (17. července)
• Visací zámek (21. srpna)