Kromě zdraví těla se tedy v pelhřimovské nemocnici starají i o duševní zdraví a psychickou pohodu pacientů. „Jsme rádi za navázání spolupráce s nemocnicí. Městské knihovně často věnují dárci knihy ve velmi dobrém stavu, které máme ve fondu v dostatečném množství výtisků, a tak by byly nevyužité. Takto je můžeme šířit veřejnosti i prostřednictvím nemocniční knihovničky," prozradila vedoucí pelhřimovské knihovny Iva Rajdlová.

Nemocniční knihovnička, kterou v nemocnici nazývají stánkem duševního zdraví, se nachází v přízemí hlavní lůžkové budovy, u vstupu do atria od loňského roku. „V atriu se nachází i nemocniční bufet, kde si tak mohou hospitalizovaní pacienti nebo pacienti čekající na výsledky posedět v příjemném prostoru plném zeleně s kávou a knihou v ruce,“ mluvčí Nemocnice Pelhřimov Petra Černo.

Knihy jsou volně přístupné a zájemci si je mohou odnášet libovolně domů.

V nabídce jsou zde všechny možné literární žánry, autoři čeští i zahraniční. „V poslední várce jsem do knihovničky dopravila i českou klasiku jako jsou knihy Bohumila Hrabala," prozradila knihovnice Eva Procházková, která jako pracovnice Městské knihovny dochází zhruba po třech týdnech do nemocnice. Distribuovala sem již zhruba dvě stovky knih.