PELHŘIMOVSKO

Ples v Počátkách
Kdy: pátek 8. března od 20.00
Kde: Počátky, sokolovna
Za kolik: vstupné 220 korun
Proč přijít: Kulturní zařízení města Počátky pořádá na svátek MDŽ ples. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Dixie a také žáci Základní umělecké školy Počátky. Večerem provede Martin Vaverka. V úvodu bude předtančení žáků devátých ročníků a během večera vystoupí žáci Základní umělecké školy Počátky. Součástí budou slosovatelné vstupenky a bohaté občerstvení.

Italský víkend
Kdy: pátek 8. března až neděle 10. března
Kde: Želiv, klášterní resort
Proč přijít: Víkend věnovaný Mezinárodnímu dni žen se ponese v italském duchu. V klášterní restauraci bude připravené italské víkendové menu a bonusem bude sobotní hudební večer. V sobotu se uskuteční od půl sedmé večer prohlídka varhan s koncertem a poté bude hudební večer v restauraci. K dispozici je také klášterní wellness.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

Den žen v Kejžlici
Kdy: sobota 9. března od 19.00
Kde: Kejžlice, sál kulturního domu
Za kolik: vstupné 120 korun
Proč přijít: Mezinárodní den žen oslaví také v Kejžlici na Pelhřimovsku. Pořádá ho skupinka nezávislých nadšenců s podporou obce Kejžlice a SDH Kejžlice. Oslava žen začíná v sedm večer v místním kulturním domě. K tanci a poslechu bude hrát kapela.

TŘEBÍČSKO

Bigbítové popíjení s DJ
Kdy: pátek 8. března od 20.00
Kde: Třebíč, Trumpetka. Leopolda Pokorného 18
Proč přijít: Oslava Mezinárodního dne žen se chystá v klubu Trumpetka. Přijede nejlepší DJ světa a přilehlých galaxií s DJ Nahičem. Ani ve snu jste neslyšeli skladby, při kterých si můžete zatrsat. Budou připraveny speciální drinky ke Dni žen pro ženu, družku, přítelkyni, známou a další.

Zdroj: Karel Novotný

MDŽ párty
Kdy: pátek 8. března od 22.00
Kde: Třebíč, Roxy Club
Za kolik: vstupné 100 korun
Proč přijít: Oslava ženy jako silné bytosti. Takovou párty chystají v třebíčském Roxy Clubu k Mezinárodnímu dni žen. Připraveny budou koktejly, hudba i taneční parket. Znít budou nejlepší hity od slavných zpěvaček. A dress code je ve stylu elegance, aby každá žena zářila.

Den pro ženy
Kdy: sobota 16. března od 18.00
Kde: Okříšky, kulturní dům
Za kolik: vstupné na místě 300 korun
Proč přijít: V Okříškách zvou všechny dámy na tradiční akci k mezinárodnímu dni žen nazvanou Den pro ženy. Dámy si na akci budou muset týden počkat, ale podle programu to bude stát za to. Vystoupí totiž pánská taneční skupina California Dreams. Po představení bude pokračovat after párty s DJ a součástí bude také velké překvapení.

Zdroj: Youtube

JIHLAVSKO

Recitál Lucie Bílé
Kdy: pátek 8. března od 19.00 do 21.00
Kde: Třešť, kulturní dům
Za kolik: vstupné 1190 korun
Proč přijít: Recitál několikanásobné zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska. Těšit se můžete na jedinečný hudební zážitek v podání toho nejlepšího hlasu české hudební scény. Délka představení je devadesát minut bez přestávky. Vstupenky na akci stále ještě jsou. Na Vysočinu letos Lucie Bílá přijede ještě v říjnu. V Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí se představí 4. října.

Zdroj: Youtube

MDŽ ve Zbilidech
Kdy: sobota 9. března od 15.00
Kde: Zbilidy, penzion
Proč přijít: Mezinárodní den žen oslaví také ve Zbilidech na Jihlavsku. Pro ženy je připraven taneční a hudební program s kapelou Heligonky z Vysočiny. Vítaný je také mužský doprovod.

Kristián Šebek zpívá Gotta
Kdy: pátek 8. března od 19.00
Kde: Brtnice, Společensko-kulturní centrum
Za kolik: vstupné 390 korun
Proč přijít: Můj vzor, Božský Karel. Tak se jmenuje koncertní program Kristiána Šebka. Ten famózně zpívá písně z repertoáru Karla Gotta. Koncert se koná u příležitosti MDŽ ve společensko-kulturním centru v Brtnici. Kristián Šebek s sebou přiveze třináctičlenný živý orchestr. Na akci už je vyprodáno.

Zdroj: Andrea Šeredová

O5 & Radeček v Jihlavě
Kdy: sobota 9. března od 19.00
Kde: Jihlava, D club
Za kolik: vstupné na místě 490 korun
Proč přijít: Hory Tour kapely O5 & Radeček zavítá do Jihlavy do D clubu. Muži sem mohou přijít dodatečně oslavit MDŽ. Zazní největší hity, také hymna všech horalů Hory, která získala Českého slavíka v kategorii píseň roku. Hostem akce bude muzikant Voxel.