Zmíněná nová umělecká scéna, která sídlí v humpolecké Kamarytově ulici, se snaží prostřednictvím bohatého programu oslovit co možná nejširší publikum. „Snažíme se ze všech možných hudebních celků a divadelních představení vybírat to nejlepší a nabízet to divákům v Humpolci. Moc rádi bychom ale cílili nejenom na Humpolec, ale chceme sem dostat takové umělce, abychom cílili na celou republiku,“ řekla v rámci pátečního slavnostního večera programová ředitelka Divadla Za komínem Kateřina Čermáková.

Hned v pátek 24. ledna zavítá do Humpolce světově uznávaný kytarista, známý zejména mnohaletou spoluprací se Stingem. Jedná se o britského rockového kytaristu argentinského původu Dominica Millera, který se po roce a půl vrací opět na Vysočinu.

Slavnostní páteční večer zahájili Petr Prokop, Jiří Havelka, Tomáš Jeřábek a Ondřej Bauer z pražského Divadla Vosto5.

V novém humpoleckém divadle, které vybudoval místní podnikatel Jaroslav Burian, hrála v pátek k tanci i poslechu kapela Twisted Rod.

Programová skladba Divadla Za komínem je od začátku koncipována jako multižánrová. Středeční programy jsou věnované divadlu, přednáškám a filmovým projekcím, pátky patří hudbě a neděle dětskému publiku, kdy se zájemci mohou těšit na divadelní představení a mimo jiné také workshopy.