Zavře je až po desáté hodině večerní. V Česku se letos 29. května pořádá již pošesté Noc kostelů. V roce 2009, kdy se u nás poprvé na noc kostely nezavřely, se zúčastnilo třicet pět kostelů a zavítali do nich návštěvníci nejen z naší republiky, ale i od sousedů z Rakouska a Slovenska. Letošního ročníku se zúčastní asi 1100 kostelů a modliteben.

Cílem této noci bude setkání s krásou architektury a výtvarným uměním stavitelů kostelů. Každý do akce zapojený kostel si pod záštitou města připravil svůj noční program, proto prohlídka každého kostela bude jiná a originální.

V pelhřimovském kostele svatého Bartoloměje se mohou návštěvníci těšit na program trvající od sedmi do deseti hodin. Hned po slavnostním zahájení zazpívá dětský pěvecký sbor Zábojáček a zahraje Komorní orchestr ZUŠ Pelhřimov. Po deváté hodině promluví jáhen Jaroslav Max᠆milián Kašparů na téma stavů, vztahů a bludného kruhu. Po něm zazpívá Tereza Fantová & Staff a program večera bude v deset hodin ukončen modlitbou za město a jeho obyvatele. Pro pohled na noční Pelhřimov bude Bartolomějská věž otevřena až do půl jedenácté. (mse)