Pohádka vypráví příběh o rybáři a kaprovi, kterého se snaží rybář ulovit tak dlouhou dobu, až se s rybou stanou přátelé. Jednoho dne rybník však zamrzne a on si uvědomí, že jeho kamarád pod vodou potřebuje pomoc. Proto také vyseká díru a vezme si kapra s sebou na Štědrý večer domů, kde společně tráví kouzelné Vánoce.

„Společně si také vyprávějí a rozehrávají příběh narození Ježíška, tentokrát ale situovaný do světa ryb, kde jsou Marie a Josef kapři, Ježíšek se rodí v rybníku Betlém, Herodes je sumec a jeho pochopové štiky, tři králové připlouvají z moře a další. Příběh narození je zjednodušen tak, aby byl srozumitelný i pro předškoláky, zároveň neztrácí na své závažnosti a poetice, včetně krásného jazyka,“ sdělili pořadatelé.

Představení je mimo hercem v podobě rybáře doplněno o velké množství loutek. Svou kreativitou dokáže zabavit mimo dětí, pro které je určeno především, také dospělé. „Divadýlko Kuba z Plzně u nás nebudou poprvé, v Pelhřimově už vystupovali. Vstupenky jsou v předprodeji za osmdesát korun,“ řekla závěrem Vlasta Vlčková z oddělené kultury a cestovního ruchu Kulturního zařízení města Pelhřimov.

Košetická střelnice.
Poslední výstřel voněl gulášem i čerstvým cukrovím