V jediném městě na Pelhřimovsku, kde si tento oblíbený studentský svátek každoročně připomínají.

Horní náměstí v „Hliníkově městě" úderem 15. hodiny rozezněly tuzemské kapely. Na pódiu se bravurně zpívalo a tančilo.

Třeba ještě vstane Fénix z popela

Ovšem tradiční souboj a krále a královnu Majálesu letos už potřetí chyběl.

„Majáles pořádáme od roku 2000. Deset let jsme volili krále i královnu, pak ale najednou zájem ze strany studentů opadl. V podstatě jsme studenty poslední roky už nutili k tomu, aby se Majálesu zúčastnili, čímž se to pro ně stávalo povinností. Když jsme se jich pak tedy na rovinu zeptali, zda soutěž chtějí dělat nebo ne, řekli jasné ne," vylíčila důvody, proč se nekoná studentská soutěž, ředitelka turistického a informačního centra v Humpolci Marcela Kubíčková.

Podle ní se třeba už příští rok situace změní. „Uvidíme, třeba ještě vstane Fénix z popela a studenti se v dalších letech vzchopí. My jim samozřejmě rádi pomůžeme s organizací i dalšími důležitými věcmi," dodala první žena humpolecké kultury.

Lidé se bavili, zpívali i tančili

Majáles je neformálním svátkem studentů a bezesporu největší a nejveselejší studentskou událostí. V Humpolci ji podpořily dobrou hudbou kapely Spadla klec, Pátrači, Fleret, Žlutý pes a Jaksi Taksi. Publikum bylo rovněž nadšené z Jaroslava Uhlíře a Tokhiho.

„Těším se na večerní vystoupení. Majáles je fajn, je to tu dobré a zábavné, alespoň se ve městě něco děje," přemítala v pátek v podvečer Věra Bartošová z Humpolce. To Filip Havel z Jiřic by navíc uvítal volbu krále a královny Majálesu.

„Na vystupující kapely sice moc nejsem, protože se mi líbí spíše hip hop. Ale je příjemné, že Humpolec takto ožije. Je jenom škoda, že se neuskutečnil tradiční studentský souboj," dodal Filip Havel.