Na koncert nabízí vstupenky zcela zdarma.

„Hudbou se bavíme, neděláme ji pro prachy. Takže kdo z čtenářů Deníku si soboty do 12 hodin na mailu lucky.nero.band@gmail.com rezervuje vstupenky, získá je zdarma a bude si je moci vyzvednout do půl deváté přímo v klubu," říká kytarista Budy Sam.

Lucky Nero hraje už asi čtyři roky a koluje o ní i pověst, že teprve před koncertem si členové losují, na co budou hrát. „To už jsou spíše prachem opředené historky z období raných garážových punkových jamů," usmívá se Budy Sam a dodává: „Protože kdo hraje punk, neměl by toho na svůj nástroj moc umět."

Členové kapely z celé republiky každý týden zkoušejí v Humpolci, odkud je houslistka a bubeník. „Vezmeme nástroje, z těch pět hodin dostáváme zvuky a ty mícháme dohromady. Občas pianko, houslové kudrlinky, a když je potřeba, tak to nařežeme," uvedl Budy Sam v rozhovoru pro Vysočina-news.cz.

Kapela letos chce vydat první CD. Před Vánocemi už natáčela ve studiu Ondřeje Ježka, který získal Českého lva za zvuk k filmu Alois Nebel.

Název kapely volně odkazuje na psychopatický stav římského císaře Nera, který hrál na khitaru nad hořícím Římem, jenž dle pověstí sám zapálil. Základem hudby je hutný a neučesaný „garážový" rockový sound, kdy se v často dlouhých skladbách vrství a opakují různé zvukové plochy. Zpěv se bere spíš jako další hudební nástroj.

Koncert začíná v osm večer ledečskou předkapelou Rimbambule, Lucky Nero přijdou na scénu ve 21.30 hodin.