Ti všichni se totiž sejdou na tradičních Slavnostech města spojených se závody na horských kolech Cannondale Juris Real MTB Maraton.

Dopoledne vyrazí do terénu cyklisté, kterých se loni v Kamenici sešlo rekordních šest set dvacet sedm. Odpolední kulturní program, který začíná na stadionu už v poledne, si pak mohou užít i ti méně sportovně zdatní. Je opravdu pestrý, takže budou mít z čeho vybírat. Připraveno je sedm koncertů, jejichž „předskokanem" budou děti z mateřinky, základní školy, umělecké školy a Taneční a pohybové školy kamdance.

Ty vystřídá na jevišti známá kapela Děda Mládek Illegal Band, která určitě uvede přítomné diváky do té správné nálady. Jako další se představí punkrockoví Koblížci ze Šumperka a pak už bude pódium patřit Ivanu Hlasovi, Norbimu Kovacsovi a Olinovi Nejezchlebovi čili Ivan Hlas triu.
Světové hity zahrané výhradně na ukulele přiveze do Kamenice skupina Ukulele Troublemakers z Brna a ve 20 hodin přijde na řadu skupina Claymore s keltským rockem. Přítomní pánové by si určitě neměli nechat ujít ani vystoupení houslového tria String Ladies, neboť atraktivní houslistky potěší svou produkcí nejen sluch, ale i oko.

Těsně před jedenáctou hodinou vypukne velký ohňostroj, který letos bude i s překvapením. O jaké překvapení se jedná, to však zatím strůjci ohňostroje pečlivě tají.

Ale ani po ohňostroji se ještě diváci nemusí rozejít do svých domovů. Připraveno totiž bude také vystoupení pražské punkrockové legendy Jaksi taksi, které celý večer završí.

„Slavnosti města jsou už 
v Kamenici tradicí a věřím, že 
i letos se zde návštěvníci dobře pobaví a každý si najde v programu pro sebe něco zajímavého," komentoval starosta města Ivan Pfaur. „Já sám se těším na Dědu Mládka, nebo kapelu Jaksi taksi. Snad nám bude přát i počasí 
a všichni si užijeme pěkný den," dodal ještě.