Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Kdy: od 2. února dále od 9.00 do 17.00
Kde: Pelhřimov, Muzeum rekordů a kuriozit, expozice Zlaté české ručičky
Za kolik: základní vstupné 250 korun, děti od 6 do 15 let 150 korun
Proč přijít: O jarních prázdninách mohou přijít návštěvníci i s pejskem. Mohou do obou expozic i do zahrady s obřími předměty. Českou knihu rekordů lze v době jarních prázdnin pořídit za 200 korun. Kdo přijde z jihlavské zoologické zahrady, získá slevu 20 procent do všech expozic.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Jarní prázdniny v pelhřimovské knihovně
Kdy: pondělí, středa a pátek
Kde: Pelhřimov, knihovna
Proč přijít: V dětském oddělení pelhřimovské knihovny chystají zajímavé akce. V pondělí bude od devíti do jedenácti tvůrčí dílna, bude se vyrábět žába z papírového talíře. Ve středu 14. února ve stejný čas bude další dílna s výrobou Létající sovičky a v hudebním oddělení v pátek čeká od devíti hodin Pexesiáda. Na hráče čekají odměny.

Netopýři v muzeu
Kdy: do konce února, v otevírací době muzea
Kde: Humpolec, Muzeum dr. Aleše Hrdličky
Za kolik: děti do 6 let zdarma, dospělí 60 korun, rodinné 160 korun
Proč přijít: V Muzeu dr. Aleše Hrdličky je výstava nazvaná Netopýři tajemní a zranitelní, tu mají možnost zájemci navštívit ve výstavním sále po celý únor. Výstava ukazuje rozmanitost netopýřích druhů, kteří se vyskytují v České republice. Otevřeno je od úterý do pátku mezi osmou a dvanáctou a od jedné do čtyř. V neděli potom od dvou do čtyř.

Jarní prázdniny v ZOO
Kdy: pondělí, středa, pátek od 8.00 do 15.30
Kde: Jihlava, zoologická zahrada
Za kolik: 300 korun, nutné se nahlásit předem
Proč přijít: My se zimy nebojíme, tak se jmenuje program jarních prázdnin v environmentálním centru PodpoVRCHem pro školáky v jihlavské zoologické zahradě. Na konkrétní den je nutné si rezervovat místo, kapacity omezeny. Děti si budou hrát, soutěžit, setkají se se zvířátky, součástí bude i výtvarné tvoření a prohlídka zoo s průvodcem.

Masopust v ZOO
Kdy: úterý 13. února od 10.00 do 15.00
Kde: Jihlava, ZOO
Za kolik: v rámci běžného vstupného
Proč přijít: Kdo se nestihne včas přihlásit na jarní prázdniny do zoo, může si v úterý přijít užít masopustní veselí. Zájemci se mohou připojit ve zvířecí masce, projít si zoo nebo si užít karnevalové veselí v centru PodpoVRCH. Součástí budou soutěže, hry, tombola a dětské tanečky.

Zdroj: Simona Kubičková

Prázdniny v muzeu
Kdy: úterý 13. února, čtvrtek 15. února
Kde: Muzeum Vysočiny, Jihlava
Za kolik: vstupné 30 korun
Proč přijít: Jihlavské pověsti. Jarní prázdniny v Muzeu Vysočiny v Jihlavě seznámí zájemce zábavnou a hravou formou s historií stříbrné Jihlavy. V expozicích návštěvníci zjistí, jak to bylo se založením města, se zvonem Zuzana a nebo s loupeživými rytíři, kteří Jihlavu přepadli v roce 1402. Součástí je i muzejní kvíz ražba brakteátů a další. Další program je naplánovaný na čtvrtek, kdy se zájemci vypraví do doby ledové. Vhodné pro všechny, délka asi hodinu. Nutná rezervace ZDE.

Dovádivé a tvořivé prázdniny
Kdy: od 12. února do 16. února, pondělí až čtvrtek od 8.00 do 16.00, pátek od 8.00 do 14.00
Kde: Havlíčkův Brod, Středisko volného času AZ Centrum
Za kolik: celý týden 1500 korun, 400 korun/úterý – výlet do Robinsona, nutno se přihlásit ZDE
Proč přijít: AZ Centrum v Havlíčkově Brodě nabízí týden plný dovádění a tvoření. V pondělí jde o tvoření v keramické dílně, výlet do zábavního parku Robinson v Jihlavě, kuchařské aktivity a mnoho dalšího. Je možné se však účastnit pouze úterního výletu do zábavního parku Robinson v Jihlavě. Od středy do pátku jsou opět aktivity v AZ Centru.

Prázdninová laboratoř
Kdy: úterý 13. února, 15.30 až 16.30, 17.00 až 18.00
Kde: Hvězdárna a planetárium Třebíč, Švabinského 1310/5
Za kolik: vstupné 50 korun
Proč přijít: Prázdninová laboratoř Barvy a světlo je nachystaná ve Hvězdárně a planetáriu Třebíč pro děti od šesti do dvanácti let. Na akci je nutné se přihlásit na stránkách DDM Třebíč.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Pochování Basy Buďovské
Kdy: úterý 13. února od 14.00
Kde: Beseda, Moravské Budějovice
Proč přijít: Tradiční akce v moravskobudějovické besedě začíná ve dvě hodiny odpoledne. Bude pochována basa, začátek akce je ve dvě hodiny odpoledne.

Prázdninové promítání
Kdy: úterý 13. února od 10.00 a 16. února od 10.00
Kde: Velké Meziříčí, kino JC
Za kolik: vstupné 70 korun
Proč přijít: Kino v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí připravilo pro děti a rodiče promítání filmu v dopoledních hodinách za zvýhodněné vstupné. Na zájemce čeká Tlapková patrola ve velkofilmu, nejroztomilejší psí záchranáří se vrací ve velkém dobrodružství. V pátek potom bude animovaná rodinná pohádka pro děti s názvem Přání.

Modelová železnice Velké Meziříčí
Kdy: od 10. do 18. února od 14.00 do 18.00
Kde: ZUŠ Velké Meziříčí, Poříčí 808/7
Proč přijít: Klub železničních modelářů zve na patnáctý ročník akce s názvem Modelová železnice TT. Ta potrvá celé prázdniny od 10. do 18. února v prostorách velkomeziříčské základní umělecké školy. Zájemci se mohou přijít podívat.

Zdroj: Dolníčková Alena

Ohrožené druhy strašidel
Kdy: každý den až do 18. února, od 10 do 16 hodin, v sobotu do 17 hodin
Kde: Dům přírody Žďárských vrchů, Sněžné, Krátká 2
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V Domě přírody Žďárských vrchů připravili pro zájemce dobrodružství, které vede do světa víl, rarášků, vodníků a skřítků. Na cestu za pokladem, který hlídá jedno ze strašidel, se zájemci mohou vydat každý den. Pokud se podaří lidem vyluštit hádanku, zjistí, kde se skrývá jedno ze strašidel, které hlídá poklad.