Tuto sobotu se tam totiž uskuteční patnácté Slavnosti žirovnického jednorožce. Návštěvníci se tak mohou těšit na mnoho zážitků, protože program je opravdu nabitý.

„Každý rok je plno změn, 
i když se to snad na první pohled nezdá. Každým rokem například i sokolnické ukázky bývají od jiného sokolníka, dětské divadélko od jiné divadelní společnosti, jiný kejklíř… Ale samozřejmě koncept historické slavnosti zůstává stejný," sdělila pro Deník vedoucí tamního odboru kultury Ivana Šmídová.

Ta dodala, že letos je úplně nové vystoupení komediantů na vysoké úrovni – Chůdad-
la, historické hudby Karmína a koncert Tria Ivana Hlase.

A právě z Chůdadla nebo-li obří postavy procházející davem a šířící kolem sebe dob-rou náladu, budou mít zajisté radost děti. Každého, s kým si Chůdadlo podá ruku, tak následně poplácá po rameni nebo třeba i po zadku.

Slavnosti navštěvují stovky lidí

Slavnosti žirovnického jedno-rožce každoročně přilákají lidi všech věkových kategorií 
z města samotného i jeho širokého okolí. Návštěvnost se zpravidla pohybuje od 600 do jednoho tisíce.

„Vážení čtenáři Pelhřimovského deníku, dovolte mi, abych Vás všechny srdečně pozvala do Zámeckého areálu Žirovnice na Slavnosti žirovnického jednorožce, a to již tuto sobotu od 10 hodin, kdy budete mít možnost vrátit se v čase do doby dávno minulé a potkat zde sokolníky, kejklíře, hudebníky, šermíře, loutká-
ře a komedianty," přiblížila vedoucí kultury.

V 15 hodin začne koncert Tria Ivana Hlase. Ten je již
léta jedním z nejhitovějších autorů české hudební scény. 
V komorní sestavě v Žirovnici představí své nejúspěšnější písně i řadu novinek.

„Během celého dne budete mít možnost občerstvit se a zakoupit si na jarmarku, po čem vaše srdce prahne, prostě prožít krásný den. A pokud by to bylo někomu snad málo, může jít ještě i na prohlídku zámku nebo pivovaru s průvodcem. Vše zakončí v 21.15 hodin ohňová show pod názvem Ohně
z Karibiku," uzavřela Ivana Šmídová.