„Někteří lidé jezdí na akci už ve čtvrtek a areál je stejně v tu dobu postavený, tak jsme toho chtěli využít a dát tam pár interpretů, kteří by se do těch standardních lineupů v pátek a sobotu na hlavní stage ani nevešli,“ vysvětlil pořadatel Jatka festu Jaroslav Šafarik.

Jinak ti, kteří zavítají do areálu pacovského zámeckého parku, si budou moci užít pořádnou dávku hudby různých žánrů jak v pátek 29. června, tak i během celé soboty 30. června. Vybrat si dokonce budou moci mezi Rekupera stage, která bude patřit například kapelám Mňága a Žďorp, Chinaski, UDG, Jaroslavu Uhlíři či Tomáši Klusovi a Sunnycold stage, kde vystoupí Pokáč, Brutální jahoda, Nebe a mimo jiné také Základní vzdělání.

Návštěvníci Jatka festu ale budou moci také pomáhat. V sobotu od 10 hodin se totiž uskuteční charitativní zápas v kopané, kterého se zúčastní slavné osobnosti. „Hrát bude například Jakub Kohák, biatlonista Michal Krčmář a spousta herců. Výtěžek z dobrovolného vstupného pak předáme Janě Kočové. Peníze však půjdou na péči o jejího bratra, který v roce 2015 utrpěl závažné poranění mozku,“ informoval Jaroslav Šafarik.

Podle pořadatelů je Jatka fest primárně rodinný festival. Nejmenší návštěvníci se tak mohou těšit na řadu aktivit. „Pro děti je tu například malování na obličej, dílničky, obří vodní skluzavka nebo skákací hrady,“ lákal malé festivalové návštěvníky Šafarik.

Zábava ale bude pro děti připravená i na pódiu. „V sobotu dopoledne vystoupí Upír Krejčí, kouzelník Martin, skupina Čiperkové nebo Naty Hrychová,“ vyjmenoval Šafarik.

Vzhledem k tomu, že se Jatka fest snaží být ročník od ročníku stále lepším, zajímavějším a atraktivnějším festival, roste o něj každoročně i zájem. „Návštěvnost stále stoupá. Teď jsme na hraje kapacity areálu. Loni jsme tu měli zhruba čtyři tisíce návštěvníků. Maximální kapacita areálu je pět tisíc lidí, což se letos asi povede, protože aktuálně už je prodáno čtyři tisíce vstupenek,“ pochvaloval si Šafarik.