Letošní šestnáctý ročník, který se jako vždy koná na tamním Horním náměstí, však doznal oproti loňsku určité změny. Koná se totiž opět první májový den a začíná úderem jedenácté hodiny dopolední.

Jako každý rok čeká na návštěvníky velká přehlídka dobré muziky a další zábavy. A to nejen na ty velké. Pořadatelé samozřejmě mysleli i na ty mladší a malé, kteří se mohou těšit například na program plný soutěží, scének 
a písniček s názvem Příhody kluka Bombarďáka. Mnozí jej znají například z Colours of Ostrava.

Pro ty odrostlejší jsou pak připravena vystoupení kapel Bourbon, Imodium, O5 a Radeček nebo Baromantika, se kterou dorazí Lenka Dusilová. Ti, kteří vydrží na náměstí i po 21. hodině, si pak mohou poslechnout kapely Doktor P.P. a Zakázaný ovoce.

Návštěvníkům, kteří se nespokojí jenom s pokukováním a poslechem, je pak určeno zábavně-adrenalinové odpoledne, na kterém se budou moci bavit od 11 do 17 hodin. A nabídka určitě stojí za to. Vyzkoušet si zde mohou opět skákací boty a nejrůznější bizarní kola, od jednokolek až po vícekolky a kluci ze sdružení Better way předvedou všem přítomným, že k udržování fyzické kondice nepotřebují složité posilovací přístroje a tělocvičny, ale ke cvičení docela stačí příroda kolem nás.

Humpolecký majáles by si tedy určitě neměli nechat ujít nejen příznivci muziky, ale 
i sportovci a milovníci nejrůznějších adrenalinových specialitek a recese. Určitě nebudou litovat. O tom ostatně svědčí i to, že majáles byl v loňském roce nominován na Cenu kraje Vysočina – Zlatá jeřabina.